www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amp G-dec Si Chitara Fender Standard Hss


Guest Gr3Ku
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

In primul rand, sunt incepator... adica am vreo 3 luni de cand am mesterit la o chitara si am zis sa imi iau ceva mai bun in speranta in care o sa ma motiveze sa invat mai mult si pe care as putea sa si progresez realemente. Am avut o chitara dimavery british cu 3 single coil si un fender frontman 15 G pe care le-am dat si acum as vrea sa iau un Amp G-Dec si Chitara Fender Standard HSS. Am vazut ca amp-ul are o gramada de efecte interesante (nu prea ma pricep in momentul asta) iar chitara e ok pt bugetul gustul si calitatile mele :)

 

Aveti vreun sfat sa-mi dati si mie?

 

Am un buget de vreo 2000 ron pt amandoua si as vrea cel putin chitara sa fiu noua

 

mersi

Link to comment
Share on other sites

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=189

doar chitara iti depaseste bugetul deja...

 

stiu am vazut-o pe guitarshop.ro dar daca imi iau de pe ebay ma duce cu shipping in romania la vreo 570$ adica 1700 ron iar un g dec junior am vazut ca gasesc si la vreo 400 ron... iar unul g-dec 15 la 6-700 ron, amandoua second.

 

eram curios daca e o varianta ok si/sau daca e ceva mai bun in banii astia (max 2500) :)

 

mersi

Link to comment
Share on other sites

Guest malakian

gresesti daca dai peste 3 sferturi din bani doar pe chitara, iar ampul il iei "sa fie si el acolo"...o chitara buna cu un amp prost suna prost... ai putea sa incerci de exemplu un epiphone sg si un peavey ...ma rog, depinde si ce gen vrei sa canti, dar tot ce vreau sa zic e ca si ampul conteaza, nu doar chitara

Link to comment
Share on other sites

te sfatuiesc sa te orientezi spre un alt amp...in nici un caz G-DEC. e o jucarie penibila...

mai bine dai banii pe un Fender Champ...chit ca n-are n'spe mii de efecte si butonase, macar stii ca poti scoate din el ceva ton...

o chitara in bugetul tau ar fi un Classic Vibe, cum ti-au recomandat si colegii, sau un Vintage...

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

e mare diferenta de calitate? merita diferenta de 300 ron?

 

mersi

 

da,merita! In primul rand v100 e set-in neck adica asa cum trebuie sa fie un les paul.Nu ca nu exista destule chitare les paul " bolt on" care sa fie bune dar ideea de" bolt on neck" la un les paul pe mine ma cam jeneaza...mai bine iei un strat sau tele.In al doilea rand e diferenta si de lemn si de finish(mahon vs plop,veneer maple top).

Edited by andjar
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.