www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Nebunie De-a Mea.


oLlama
 Share

Recommended Posts

Noroc ! O nelamurire am. Am o un pack behringer, ieftinache. Intrebarea mea e daca sunt eu de vina ori banuiesc ca nu se pot face solouri in genu

pe o chitara ca asta nu ? De la tasta 13-`14 in sus e imposibil sa-ti iasa ceva legat. Corzile sunt distantate de grif si oricat de tare apasate sunetul nu are un sustaine foarte bun, adica mai deloc. Pe chitare eletrice foarte multe nu prea am cantat doar pe una la fel de ieftina si un ibanez unde imi alunecau degetele reuseam din prima orice riff/solo pe care-l stiam. Am complexu asta de ceva timp in cap. Sunt la stagiu unde pot sa incep sa invat solouri dar nu-mi permite chitara.

 

Strang bani pentru o chitara insa nu stiu exact de cati bani voi dispune. Mi-ati putea recomanda chitare pentru 10, 15, 19 milioane ? Eu jinduiesc la asta http://guitarshop.ro/produs.php?pid=746

Edited by oLlama
Link to comment
Share on other sites

Pai Les Paul-ul la care jinduiesti tu are 22 de taste, iar un esp ca al lui Kirk Hammet are 24. Asta ar fi singura limitare iremediabila. Despre faptul ca sunt corzile departate de grif, asta se poate regla pe bani la cineva care se pricepe. Sunt mai multi aici pe forum care te pot ajuta, sau la Guitar Shop daca esti din Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Big Tree

Parere urmatoare chitara : In 10-15-20 de milioane nu o sa gsesti ceva tocmai profesionist ( parerea mea ) , renunta la nebunia de tremolo , cumpara ceva cu bridge fix ( parerea mea ) o sa ai sustain mai bun ( dovedit stiintific ) ,daaaaaar eu zic ( bineinteles parerea mea ) sa cumperi un amplificator decent.Daca esti la apartament si nu iti castigi painea din asta si nu vrei sa te incurci cu procesoare/pedale/cabluri multe ----> VOX AD15VT-XL.

 

Edited by Big Tree
Link to comment
Share on other sites

Guest Sterben

o varianta ar fi sa mergi pe Ibanez. am si eu si inca 2 prieteni, am cantat pe toate normal si pe toate poti face solo. preturile is 900 - 1600 - 2900 (ca l-au ridicat nesimintitii de producatori). poti sa intri pe mc music si acolo gasesti. cel putin eu recomand Ibanez ca se include in ce-ti permiti tu si mergi si la sigur, ce vrei poti sa-i faci. si daca nu esti multumit de doze, imediat le schimbi. alegerea iti apartine, bafta./ da. si daca vrei tremolo la bani putini, tot de la Ibanez chitara cu 1600 de lei care are ZR trem. un prieten il are si toata ziua face prostii cu el. deci mere. deci gasesti la banii aia chitara cu trem bun (nu pro, dar te tine). http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=2328 ia d-aici. 16 milioane, trem sa te tina, 24 de taste, mahon, daca esti si cu pretentii la doze, le schimbi ca nu-i capat de lume.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.