www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Curiozitate Anuntz


alex__
 Share

Recommended Posts

Salutare.Am gasit intr-una din zile anuntul urmator :

 

www.instrumente-muzicale.anunturi.aaz.ro/detalii/134073/GIBSON-Les-Paul-Standard--Flame-Desert-Burst---------------%E2%82%AC650-00-EUR#stayhere

 

Este cineva care a cumparat de la ei?Bineinteles ca preturile de acolo te indeamna sa comanzi,dar mi se pare destul de ciudat ca un les paul standard sa fie 650 de euro....,cu 50 de euro mai scump decat un studio de exemplu(care la ei e 600 de euro) si zic ca sunt noi....

Din cate mi-au zis,produsele vin din Regatul Unit...

Daca e cineva care a dat vreo comanda sau stie mai multe,please come forward!

Va multumesc anticipat! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Sa fim seriosi, dupa ce preturi au afisate pe site, ce au ei la "vanzare" ori sunt facaturi, ori sunt furate.

Link to comment
Share on other sites

Guest Brakaduun
decat sa iei asa ceva mai bine ia-ti un squier bullet sau un harley benton :))

1. iti iei pe buna stiinta o chitara made in china. ( nu e nevoie sa iti dea teapa astia)

2. dai mai putini bani

 

 

si squier bullet e made in china. scrie pe spatele headstockului.

Link to comment
Share on other sites

Nu este vorba de fake-uri. Este vorba de o tzeapa online (adica o escrocherie de-a dreptul).

Este pe-acolo un post cu cineva care a trimis 300 E si i s-a mai cerut sa trimita 600 pentru ca nu se vand decat cate 3.

Tzeapa. Se vinde doar poza postata la un pret foarte bun, chilipir.

Daca nu are si poza cu seria de unde sa o ia?

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am cerut un serial number de la orice chitara,mi-au raspuns ca din cauza unor probleme nu de management(???) nu au putut sa trimita.Am cautat pe net si am gasit aceasta ''firma'',care a mai avut cateva denumiri in trecut,dar nici un site sau ceva de genu asta in care sa vezi efectiv produsele...Deci sigur este o mare tzeapa.Nelamurirea mea cu ei a fost la inceput daca produsele sunt noi sau second,ca daca erau second,se mai putea accepta pretul,da dupa ce au zis ca sunt si noi,clar e o mare pacaleala.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Cycler
Chitarile astea sunt foarte bune...

pentru asa ceva:

Cand esti complet tampit sau beat turta si te plictisesti cumplit... decat sa spargi 2500 coco mai bine iei una din asta.

 

Neah, mai util:

 

3444806648_70884082c6_z.jpg

 

Aia din stanga e originalu', celelalte sunt replici din lemn de balsa, spuma poliuretanica si alte materiale moi.

Pentru spart in capul actorului la o filmare :lol:

 

3444807096_04898e75ea_z.jpg3443988925_5a00c3e007_z.jpg

 

(si costa cam tot cat o chitara entry-level :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.