www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

"manager" Caut Trupa (falticeni/suceava)


Guest my_chemical_romance0
 Share

Recommended Posts

Guest my_chemical_romance0

vreau sa ajut o formatie la promovare/obtinere de concerte si tot tacamu'

nu vreau nici un ban [cel putin nu pana la primul milion de dolari :lol:) ]

nu vreau sa incurc lumea,Daca credeti ca aveti nevoie de mine si pot ajuta o fac cu cea mai mare placere :lol:

 

contact: my_chemical_romance0@yahoo.com

PS: de preferat formatie din falticeni sau suceava.Pentru formatii mai "indepartate", o sa ne intalnim mai rar :) .Prefer sa ne intalnim si sa vorbim in realitate, nu doar pe net

salut !

Link to comment
Share on other sites

Si ce poti oferi unei trupe?

In nordul Moldovei sunt deja niste organizatori cu experienta care pot oferi concerte, turnee si promovare. E Dragos (cunoscut ca "Spektru") care se implica in cam tot ce inseamna evenimente metal in Moldova. Daca are cineva o trupa care suna bine si cu o prestatie live decenta, mai bine vorbiti cu el, sau cu Emi din Suceava.

Link to comment
Share on other sites

Guest my_chemical_romance0

in primul rand nu am experient, dar cum am spus o sa incerc sa ajut cu orice pot formatia respectiva

in al doilea rand, nu ma axez doar pe metal :)

aaa...si caut o formatie tanara.Nu va asteptati sa organizez turnee nationale si sa inchei contracte cu case de discuri, de aceea am pus manager intre ghilimele

Link to comment
Share on other sites

O "formatie tanara", fara album lansat NU ARE NEVOIE DE MANAGER, iar o trupa cu experienta va cauta cu siguranta... pe cineva cu experienta.

Eu, de exemplu, am organizat rockoteci, am sustinut anumite evenimente cu specific rock/metal, am cateva contacte in domeniu... deci de ce nu m-as apuca sa organizez eu concerte, sa ajut trupe etc? Motivul e simplu: sunt deja destui oameni care fac asta, si inca foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest my_chemical_romance0
O "formatie tanara", fara album lansat NU ARE NEVOIE DE MANAGER, iar o trupa cu experienta va cauta cu siguranta... pe cineva cu experienta.

Eu, de exemplu, am organizat rockoteci, am sustinut anumite evenimente cu specific rock/metal, am cateva contacte in domeniu... deci de ce nu m-as apuca sa organizez eu concerte, sa ajut trupe etc? Motivul e simplu: sunt deja destui oameni care fac asta, si inca foarte bine.

 

si eu care credeam ca tocmai formatiile tinere au nevoie de manageri si oameni care sa se implice

credeam ca formatiile consacrate nu mai au asa mare nevoie de promovare pentru ca lumea deja ii cunoaste...

 

PS: mersi de sustinere Vaxe :)

Link to comment
Share on other sites

O trupa fara album scos, in general, nu primeste onorariu. Sunt asigurate drumul, cazarea, o masa, cateva beri. Un "manager" la o asemenea trupa poate insemna pentru organizator un om in plus de plimbat, cazat, hranit (sau poate la asta vrei sa ajungi). Plus ca pot aparea si alte complicatii... Eu cand aud de o trupa cu 2-3 piese care are "manager", ma apuca rasul.

 

Oricum, ca sa fi mai convingator, da cateva detalii despre tine: nume, varsta, idei, posibilitati de promovare, evenimente in care ai fost implicat (nu neaparat ca organizator) etc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.