www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Dimavery


Guest altcevanamgasit
 Share

Recommended Posts

Guest altcevanamgasit

salutari tutror...asi dori sami cumpar o chitara dimavery dar nu stiu cat de bune sunt...

 

ati putea sami ziceti calitatile si defectele chitarilor dimavery cei care aveti sau ati avut...?? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest withefish

http://www.esound.ro/Dimavery---Chitara-el...ral,p-3586.html

 

Uite asta am avut-o eu.I-am dat-o nepotului meu.Are numai 8 ani si s-a bucurat nespus!

In rest chitara a fost un JEG!!! O scandura cu sarme!Foarte prost finisata,fret buzz in mai multe locuri,nu tinea acordajul de loc!

Eu am luat-o fara sa o incerc si nu am trimis-o inapoi pentru ca stiam ca nepotul o sa se bucure.

Cine stie ...daca o incerci...sa nimeresti una bine facuta...eu stiu???

Totusi sfatul meu e sa te orientezi spre alt brand.

Link to comment
Share on other sites

Guest altcevanamgasit
http://www.esound.ro/Dimavery---Chitara-el...ral,p-3586.html

 

Uite asta am avut-o eu.I-am dat-o nepotului meu.Are numai 8 ani si s-a bucurat nespus!

In rest chitara a fost un JEG!!! O scandura cu sarme!Foarte prost finisata,fret buzz in mai multe locuri,nu tinea acordajul de loc!

Eu am luat-o fara sa o incerc si nu am trimis-o inapoi pentru ca stiam ca nepotul o sa se bucure.

Cine stie ...daca o incerci...sa nimeresti una bine facuta...eu stiu???

Totusi sfatul meu e sa te orientezi spre alt brand.

da ok ms de parere...e o chitara destul de faina..da banuiesc ca acele fret buzz'uri sunt din cauza grifului care e lipit de corp si probabil e facut prost...

Link to comment
Share on other sites

cati bani ai de spart?daca intr-adevar ai atat cat costa chitara aia,atunci clar orienteaza-te spre alta firma.dimavery sucks,proprie experienta,am aici un magazin care aduce (cam numai) de la ei,am fost si am testat,calitate proasta.is o gramada de chitare bune in pretul ala,chiar si mai ieftine.cred ca si pe forum gasesti ceva cheap si bun.oricum,sincer,tre sa fi cam bolovan sa-ti iei dimavery.ma rog,fiecare cu ce-i place,daca tot ai de gand sa-ti iei,macar du-te intainte si testeaza daca ai unde.daca nu,waste of money.salutare!

Link to comment
Share on other sites

Nu iti lua dimavery, sunt cam cele mai rele chitari pe care am pus mana, daca vrei un LP ieftin ia-ti asta, nu se compara cu ce vrei tu sa iti iei

 

http://www.esound.ro/Epiphone-Les-Paul-Spe...red,p-5163.html

 

 

Ala e LP ? :) Nu as da atata pe chitara aia nici daca nu as avea ce sa fac cu banii :lol: desi ii epiphone.

 

Domnu' 'altcevanamgasit' intradevar chitarele Dimavery nu is foarte reusite,insa cu 850 de lei iti poti gasi un Vintage LP SH, sau mai pui putin si iti iei una noua , e o chitara foarte buna pentru pretul ei ! Bafta !

 

daca vrei un LP ieftin ia-ti asta, nu se compara cu ce vrei tu sa iti iei

 

Serios ?! :lol:

Edited by pulbur
Link to comment
Share on other sites

Guest altcevanamgasit
cati bani ai de spart?daca intr-adevar ai atat cat costa chitara aia,atunci clar orienteaza-te spre alta firma.dimavery sucks,proprie experienta,am aici un magazin care aduce (cam numai) de la ei,am fost si am testat,calitate proasta.is o gramada de chitare bune in pretul ala,chiar si mai ieftine.cred ca si pe forum gasesti ceva cheap si bun.oricum,sincer,tre sa fi cam bolovan sa-ti iei dimavery.ma rog,fiecare cu ce-i place,daca tot ai de gand sa-ti iei,macar du-te intainte si testeaza daca ai unde.daca nu,waste of money.salutare!

da pai am de "spart" pana in 9 mil cam asa si asi vrea un lp alb sau cheryburst nou sau unu sh da nu prea vechi....si nzic cami place dimavery imi place Lp-ul si asta e singuru care arat cat de cat cu unu original pana in 9 mil....adik din cate am vaz eu dak ai gasit cv te rog sami arati....

 

da pai am de "spart" pana in 9 mil cam asa si asi vrea un lp alb sau cheryburst nou sau unu sh da nu prea vechi....si nzic cami place dimavery imi place Lp-ul si asta e singuru care arat cat de cat cu unu original pana in 9 mil....adik din cate am vaz eu dak ai gasit cv te rog sami arati....

si nu zic** tastatura proasta

Link to comment
Share on other sites

da pai am de "spart" pana in 9 mil cam asa si asi vrea un lp alb sau cheryburst nou sau unu sh da nu prea vechi....si nzic cami place dimavery imi place Lp-ul si asta e singuru care arat cat de cat cu unu original pana in 9 mil....adik din cate am vaz eu dak ai gasit cv te rog sami arati....

 

 

si nu zic** tastatura proasta

 

 

man,daca tot o tii cu parerea asta de ce mai intrebi pe noi?opiniile noastre vad ca nu te ajuta.noi iti zicem frumos.vrei lp ia-ti un Vintage de ex sau cine stie,cauta-ti si pe aici pe forum ca ceva tot tre sa gasesti.ma rog,banii tai,treaba ta,noi am alege alta chitara in bugetul ala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.