www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stillborn - Un Nou Inceput


Recommended Posts

Salut. Trebuie sa recunosc ca-mi place de voi, dar pe jumatate. Cum adica "Nu este death metal! Versurile nu pot atinge si rezona cu toata lumea, ar fi imposibil." ? Inseamna ca voi cantati pentru faima, bani si orice altceva mai putin pentru voi. Comerciali de la bun inceput. Tre' sa puneti suflet si sa-l simtiti. Muzica e ok, dar as fi preferat si ca mentalitatea sa fie aceeasi.

 

Apoi vii cu un comentariu care se cam bate cap in cap cu primul "ne-a placut mesajul, mai ales viziunea metaforica a cuvantului, nu cea gramatical propriu-zisa... multi cred ca sunt vii, dar ei au murit demult... la figurat.". Asta mi-a placut la tine.

 

Oricum: multa bafta si Rock on! :)

Link to comment
Share on other sites

Multumim mult ptr urarile de bine.

 

Hai sa iti dau un exemplu: mie imi place Iron Maiden la nebunie, dar la unele piese nu imi plac versurile de nici o culoare, dar e posibil ca unora sa le placa.

 

La asta ne-am referit, cat despre gen e cat se poate de clar ca nu abordam stilul mentionat mai sus.

Edited by mihubrave
Link to comment
Share on other sites

Iti multumesc pentru aprecieri... sa nu ne pierdem in detalii si sa vedem/ascultam ceea ce este mai important: piesele. Ele ne reprezinta pe noi cinci in acest moment... doar voi puteti aprecia daca sunt comerciale, brutale :) sau sa le gasiti alte catalogari. Nu am scos niciun ban pana acum, doar am investit foarte multi bani... deci nu putem spune ca o facem pentru bani si faima :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Super tare solista!

 

Imi place stilul, poate trebuie lucrat un pic la versuri. De ce se cheama Stillborn? Ma asteptam sa fie death metal.

 

Multumesc :lol:

 

Salut. Trebuie sa recunosc ca-mi place de voi, dar pe jumatate. Cum adica "Nu este death metal! Versurile nu pot atinge si rezona cu toata lumea, ar fi imposibil." ? Inseamna ca voi cantati pentru faima, bani si orice altceva mai putin pentru voi. Comerciali de la bun inceput. Tre' sa puneti suflet si sa-l simtiti. Muzica e ok, dar as fi preferat si ca mentalitatea sa fie aceeasi.

 

Apoi vii cu un comentariu care se cam bate cap in cap cu primul "ne-a placut mesajul, mai ales viziunea metaforica a cuvantului, nu cea gramatical propriu-zisa... multi cred ca sunt vii, dar ei au murit demult... la figurat.". Asta mi-a placut la tine.

 

Oricum: multa bafta si Rock on! :)

 

Salut! Asa suntem noi... mai subiectivi in ceea ce priveste muzica pe care o facem, mai ales cand este vorba despre primele noastre melodii. dar... we love music, we all do, de-asta suntem pe-aici, so ...orice sfat este bineprimit pentru ca interesul nostru, unicul de altfel este sa devenim mai buni... pupi

post-14861-1279095741_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trase cu triggere.

 

Hai zi ceva de bine ca ma concediaza astia.

 

Am intrebat ca si eu acum sunt in studio si am renuntat total ta triggere ca suna parca un pic mai natural.Din punct de vedere al executiei nu am ce sa reprosez.Este exact ce trebuie ptr acest stil (e parerea mea stric personala).

Link to comment
Share on other sites

E ziua lui Catalin azi :) La multi ani ! sa ne traiesti tobarul nostru care mergi cu noi prin concerte :lol:)))))))))

post-14861-1279102058_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru apreciere... putem orican alaturi de stillborn sa colaboram, discutam. cat despre ce spunea colegul mai sus ... accentul meu ? :)

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Si acum aveti ocazia sa ne vedeti LIVE! Club Mojo, Bucuresti. 22 iulie, ora 21.

 

:) Cantarea a fost exact ce ne-am dorit. Multumim celor care au venit si va asteptam pe toti ceilalti. Daca aveti regrete, am postat cateva piese aici:

 

http://www.facebook.com/pages/Stillborn/13...92795621?v=wall

http://www.youtube.com/user/Stillbornbandro

 

Si am mai pregatit inca o cantare pe 30 iulie. Detalii tot in linkurile de mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.