www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss Rv 70


estebe
 Share

Recommended Posts

Am si eu o intrebare pt cine a folosit sau are asa ceva. Am gasit un exemplar in stare buna pentru care posesoru cere 5 milioane jumate. Este vorba de o unitate de reverb+ reverb-delay mai veche de la Boss( am gasit review-uri pe HC din 97 pina in 2002 care spun ca este ok pt banii ei). Pe site-ul Boss, pauza si mister total, nici urma de asa ceva, cel putin eu nu am gasit nici o informatie.

Asadar daca cineva a cintat pe asa ceva sau stie care ar fi un pret ok pt scula in cauza, il rog sa-mi zica si mie.

Link to comment
Share on other sites

In primul rind merci pt raspuns, dar nu este o pedala, este o unitate de rack(daca asta schimba datele problemei...). Doi la mina eu nu am nevoie de o gramada de efecte, in scimb de un reverb bun si un delay asisderea, da. :) Problema mare este ca nu stiu daca banii astia sint mult sau nu pt efect pt ca nu se mai fabrica deci nu am preturi de referinta..Ma gindesc ca o pedala de reverb si o pedala de delay buna costa aproape dublu. Asadar a auzit cineva scula asta in actiune? Sau la banii astia cum pot sa combin un delay si un reverb care sa nu sune precum ^%#*^%#

 

De incercat am sa-l incerc miine si ar cam trebui sa stiu daca am dat peste o ocazie sau am si alte optiuni.

Link to comment
Share on other sites

Guest neshi3

nu stiu ce sa zik...

 

dar cred ca poti sa iti iei un zoon g2 :) care costa la mcmusic 4 milioane ... si e geniala pentru sunete clean.. :)

 

in rest.. daca e piesa de rack .. e piesa profesionala...

 

si daca e facuta de boss.. inseamna ca e suuper pedala... (nu ca nu ar avea boss pedale naspa) :) dar daca e facuta pt concert.. atunci e.. efect bun

Link to comment
Share on other sites

Am fost si am incercat astazi vreo 45 de minute reverbu si cit o fi el de scula profesionala de rack suna (pentru urechile mele) steril, rece si fara profunzime. Este adevarat ca data din 1996-cum am aflat ulterior- si inafara de un ton mediocru pe curat n-am reusit sa fac mare brinza cu el. Pe canalul de overdrive suna extrem de balmajit, de nu se mai intelegea nimica, fara pic de claritate. Asadar aici a murit Boss RV 70. Probabil ca pt o solutie de compromis am sa incerc si eu un Zoom G2...

Multumesc pt opinii si pareri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.