www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone Sau Gibson La 1000 De Euro?


Guest Csernik
 Share

Recommended Posts

Guest Csernik

Ok, intrebarea mea suna asa: La 1000 de euro care e cel mai bun Epiphone si daca la bani astia e mai bun un Epiphone decat un Gibson?( :) stiu ca nu sunt multe modele de Gibson la banii astia...:) )

Link to comment
Share on other sites

Daca e vorba de Les Paul,nimic la banii astia,Melody Maker sau Junior nu sunt optiuni ,in banii tai se incadreaza SG special,la faded series mai raman vreo 50 de euro,se mai incadreaza si Flying V,iar pt.explorer mai pui vreo 50 de euro.

Daca vrei model Les Paul,atunci Epiphone e singura varianta,din pacate Elitist nu se incadreaza decat cu modelele Studio,in rest,orice Epiphone se incadreaza cu brio,si-ti mai raman destui bani

Daca te intereseaza preturi,da un PM,aduc Gibson la aceleasi preturi ca la Thomann sau Music Store,si Epiphone putin mai scump,cam cu 10%,din cauza diferentei de impozite dintre Romania si com,europeana,care este de 18% in plus pentru Ro

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Banii acestia nu ii primesc numai prin iulie, deocamdata am un Epiphone SG Special de vre-o 4 luni si ma gandeam ca atunci sa o vand sa raman pana o cumpar cu acustica si sa imi iau ceva la banii aia, poate mai merg vre-o 200 in plus, dar atat...si totusi dintre chitarile Epiphone, care ar merita cel mai bine, care e cea mai buna la banii aia? :)

Link to comment
Share on other sites

Banii acestia nu ii primesc numai prin iulie, deocamdata am un Epiphone SG Special de vre-o 4 luni si ma gandeam ca atunci sa o vand sa raman pana o cumpar cu acustica si sa imi iau ceva la banii aia, poate mai merg vre-o 200 in plus, dar atat...si totusi dintre chitarile Epiphone, care ar merita cel mai bine, care e cea mai buna la banii aia? :)

daca mai pui ceva peste aia 200,iese de un Studio,fara orez si bete,ci de la Nashville,Tennessee

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

Guest metallica

deci cum ziceau si ceilaltzi nu gibson nu merita si totushi ca chestie ce gibson e les paul,SG, xplorer

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.