www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Chitara Acustica Adevarata, Cu Toc


carramba
 Share

Recommended Posts

Oricum dupa o vreme toate cele scrise sunt inafara temei.

Chiar daca e o afacere, chiar daca vinzi de placere sau de nevoie sau alte motive, il tratezi pe cel caruiua-i vinzi cu respect si decenta.

Daca esti mai nervos de fire, cred ca e de cuvinta sa te linistesti, si sa-ti tratezi posibili cumparatori cu normalitate. In fond si la urma urmei nu tu le faci un serviciu, ci ei, cumparand de la tine. La orice pret cerut de tine/oferit de ei.

In rest toate cele bune, bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

Oricum dupa o vreme toate cele scrise sunt inafara temei.

Chiar daca e o afacere, chiar daca vinzi de placere sau de nevoie sau alte motive, il tratezi pe cel caruiua-i vinzi cu respect si decenta.

Daca esti mai nervos de fire, cred ca e de cuvinta sa te linistesti, si sa-ti tratezi posibili cumparatori cu normalitate. In fond si la urma urmei nu tu le faci un serviciu, ci ei, cumparand de la tine. La orice pret cerut de tine/oferit de ei.

In rest toate cele bune, bafta la vanzare!

am senzatia ca nu citesti topicul atent - asta nu e un posibil cumparator. nu pot sa raspund cu respect si decenta la asemenea enormitati. si nu ma intereseaza ce crezi tu de cuviinta.

topicul asta e pentru vanzarea unei chitari. nu am cerut indicatii pretioase nimanui. si nici pareri.

daca e cineva interesat, astept pm (s-a mai intamplat, nu sunt numai marcei pe forum).

Link to comment
Share on other sites

Ma da ingamfat mai esti . :) Calmeaza te, nu te enerva, mori tanar. Ar fi pacat. Sincer.Si bine ca nu sunt numai marcei. Inca o data bafta la vanzare, nu ma mai bag unde nu-mi fierbe ciorba.

repet, nu ma intereseaza sistemul tau de valori. si nu, nu sunt ingamfat, doar ca nu-mi dau pace marceii de pe rgc si din lume, in general. e pierdere de timp sa la acord atentie. de acum, considera ca ti-am raspuns. iar incercarile tale de a fi caustic sunt lejer patetice. poate poti mai mult, nu stiu, nu te cunosc si nici nu cred ca vreau.

asa ca daca nu te intereseaza sa cumperi ceva, vezi ca e un topic cu desertu' nuclear, unde se joaca si marcel, un fel de nisipar.

Link to comment
Share on other sites

Guest Wanderer

Eu unul nu am de gand sa ma bag in disputa asta marcelistica... Dar in legatura cu pretul... E vorba de o chitara acustica. Si cand e vorba de o chitara acustica vechimea conteaza cel mai mult. O chitara acustica cantata timp de 10 ani face cat 4 chitari acelasi model noi-noute. Cutia de rezonanta are alta alura dupa ce a fost cantata mult timp. Lemnul vibreaza cu mai mare usurinta, si are o rezonanta deosebita. Asa ca eu consider pretul unul bun. Daca as avea banii as lua-o pe loc :) Dar din pacate fondurile mele sunt repartizate spre alte obiective :) Bafta la vanzare...

Link to comment
Share on other sites

Bah baieti nu va mai certati...

Aveti dreptate amandoi... il inteleg si pe Carramba ca a ingrijit chitara si e ca noua, insa asta e mentalitatea romanului... La americani e mentalitatea ca o data un lucru cumparat, devine second hand si deja pretul se cam injumatateste... chiar daca ai cantat cu el 1 an sau 10 ani.

 

In principiu e corect ... dar gandeste-te ca tocmai am iesit din magazin cu un fender sau gibson usa ...... daca vreau sa o vand a doua zi ... da va trebui sa o vand la un pret mai mic .... dar daca vreau sa o vand dupa ceva ani buni deja se schimba situatia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Pufulete agresiv

Mai Carramba...sa stii k imi plang ochii dupa o chitara acoustica si mai ales dupa una care arata asa de bine ca a ta.250 nu e mult fratilor!!!!Nu va mai dati cu capu de pereti cu parerile voastre!!!(marcel & co...dak mai sunt altii)....Si bafta multa la vanzare!!!Sa o dai mai scump in alta parte!!!Sa se zgarie pe fatza altii!!!!!:))....Respect!!

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.