www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vise Povestite


Guest Mircea19
 Share

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acu' pe bune, nu ca sa ma dau eu mare, ca asta nu tine de asa ceva decat mai putin, dar:

a zburat cineva in spatiu? Adica in Cosmos, in Univers sau macar deasupra Pamantului (dar in spatiul lui aerian)? Sunt tare curios...

Link to comment
Share on other sites

Ba, eu am visat intr-o noapte ca am fost la un concert Robbie Williams(la care chiar merg, in vara, 19 Iulie)si am visat ca am cunoscut pe cineva care era in organizare si dupa concert m-a dus la Robbie si ne-a facut cunostinta, autografe, poze, chestii...si dupa aia...am dansat o melodie lenta cu el :) si na...eu is baiat si iubesc cu multa tarie reprezentantele sexului frumos !!!! Ciudat

Link to comment
Share on other sites

eu is baiat si iubesc cu multa tarie reprezentantele sexului frumos !!!! Ciudat

Sau macar asa crezi... :) (glumeam, no offence)

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

Ba, eu am visat intr-o noapte ca am fost la un concert Robbie Williams(la care chiar merg, in vara, 19 Iulie)si am visat ca am cunoscut pe cineva care era in organizare si dupa concert m-a dus la Robbie si ne-a facut cunostinta, autografe, poze, chestii...si dupa aia...am dansat o melodie lenta cu el :) si na...eu is baiat si iubesc cu multa tarie reprezentantele sexului frumos !!!! Ciudat

gizas, man thats gay :) , aia e , bine ca fu vis :)

Link to comment
Share on other sites

:) e very gay! Daca ati stii ce romantic dansam, si vorbeam la ureche loool :) wheh...bine ca a fost vis, intr-adevar... :) Imi place Robbie Williams, dar sa ne rezumam la muzica si concerte :(
Link to comment
Share on other sites

Eu visai tehnologie extraterestra. Eram intr-o camera luminata cu o nuanta de rosu deschis. Ma tot invarteam eu p-acolo si am zis sa ma uit pe la sursa de lumina. Era un paralelipiped dreptunghic. Scot primul capac (era gri si de protectie). Il scot pe-al doilea (prin tragere, ca n-avea suruburi) - asta era un fel de roz, probabil filtrul de culoare. Cand ma uit mai bine, ramasese doar ceva de marimea si forma unui sapun (mai mare, dar forma aia arcuita) de culoare albastru puternic cu o sfera de aceeasi culoare inauntru. Ala era toata sursa de lumina. Bineinteles ca am reusit sa-l stric...:)

 

Da' mai inainte sa merg eu acolo, am trecut prin alta camera in care extraterestrii cred ca faceau mancare din oameni. Ca vedeam niste schite pe care aparea poza unuia, apoi un semn ciudat ca o bara de progresie si sub niste feluri de mancare. In legenda, bara aia insemna transformare... Weird...

Link to comment
Share on other sites

Eu visai tehnologie extraterestra. Eram intr-o camera luminata cu o nuanta de rosu deschis. Ma tot invarteam eu p-acolo si am zis sa ma uit pe la sursa de lumina. Era un paralelipiped dreptunghic. Scot primul capac (era gri si de protectie). Il scot pe-al doilea (prin tragere, ca n-avea suruburi) - asta era un fel de roz, probabil filtrul de culoare. Cand ma uit mai bine, ramasese doar ceva de marimea si forma unui sapun (mai mare, dar forma aia arcuita) de culoare albastru puternic cu o sfera de aceeasi culoare inauntru. Ala era toata sursa de lumina. Bineinteles ca am reusit sa-l stric...:)

 

Da' mai inainte sa merg eu acolo, am trecut prin alta camera in care extraterestrii cred ca faceau mancare din oameni. Ca vedeam niste schite pe care aparea poza unuia, apoi un semn ciudat ca o bara de progresie si sub niste feluri de mancare. In legenda, bara aia insemna transformare... Weird...

MDA...NU E DE MIRARE...AAA...nu-ti face griji...

Link to comment
Share on other sites

Pai nu-mi fac griji, Doamne fereste, dar e ciudat. Asta fiindca mi-e lene sa-l iau la bani marunti :)

Oricum, eu eram sef p-acolo, nu s-atingeau aia de nici un fir de par de pe capul meu, indiferent de ce-as fi facut. :) Doar le-am stricat un bec de toata bunatatea. Care mai traziu s-a dovedit a fi o sursa generala de energie, nu doar pt lumina... :) And the one who broke it took all the credits!!

Link to comment
Share on other sites

Intrucat n-am visat nimic extraordinar, voi face doar un bilant pe seara ce tocmai a trecut:

ore somn - 9 (asa e recomandat :) ) nr vise reamintite: 3 de durata medie, 1 foarte lung, 1 scurt

(scala: durata scurta, medie, lunga, foarte lunga; asta in functie de numarul de actiuni produse in scenarii diferite, pe fundaluri diferite). Good harvesting...

Link to comment
Share on other sites

am visat o vaca de lapte, domoala, dar parand ca indurase destule la viata ei. ne-am intersectat pe un pod, intr-o dupa-amiaza placuta de primavara. vaca tinea intr-o mana un ventilator vechi si m-a intrebat daca nu vreau sa-l cumpar, la pret redus. - n-am bani, i-am raspuns. chiar n-aveam. - bine, a zis vaca, atunci ti-l dau in schimbul unui patent. mi s-a parut o afacere buna, asa ca am mers impreuna la mine acasa si am scotocit peste tot, cautand patentul. n-am reusit insa sa-l gasesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Am visat... dar a fost unul din cele mai dubioase vise din viata mea.

 

Se facea ca pe blocul de vizavi, un nene avea un fel de baza militara secreta (p bloc!!!). In fine, dupa multe speculatii si nebuneli despre ce o fi acolo, am reusit sa intru alaturi de 2 preteni (un baiat si o fata, ca in filme). Acolo ma ia doctorul la o parte si imi dezvaluie secretul bazei militare, care de fapt era un laborator de cercetari. El era seful oamenilor de stiinta de acolo, si construise un aparat miraculos, ce iti permitea sa mergi pe apa, fara sa te scufunzi. Principiul pe care functiona aparatul se baza pe teoria relativitatii generalizate, cuadriintervale, universul Minkovsky etc. Ideea simplificata e urmatorea: aparatul acela suprapunea doua dimensiuni (planuri daca imi permiteti) luate fiecare dintr-un univers separat, care suprapuse sa dadeau un alt plan (invizibil) orientat paralel cu planul orizontal din universul nostru. Planul acesta nou creat, functiona ca un fel de bariera fizica, un fel de podea ce nu te lasa sa cazi in apa. Din pacate, imi aduc aminte ca el functiona numai daca apa era orizontala. Adica daca exista o cavitate intr-un perete in care sa fie apa, ea ar fi "cazut" din perete pe podea... dar sunt sigur ca dupa cateva reglaje, aparatul ar fi generat un plan perpendicular pe podea, care ar fi tinut si apa in cavitatea din perete (ca un zid de sticla).

 

Imi aduc inca aminte o replica de a mea din timpul visului: "Acuma ma gandesc, oare cine o fi Dumnezeu?". Dupa ce am spus asta m-am cutremurat la implicatiile afirmatiei mele...

 

Incet incet, totul se duce uitarii din punctul ala...

Link to comment
Share on other sites

@cridegnosis: random guess, ma gandeam ca poate ti-ar folosi: '70 , '01

 

Ai puterea sa citesti gandurile cumva? Multumesc mult pentru link-urile astea, au picat la tanc. Culmea culmilor, contin informatii care imi sustin ipotezele proprii despre vis (derivate doar din experientele proprii) pe care tocmai le organizez. Faza cu afectiv-motivationalul o consider centrala; uite ca si ei spun la fel. Ce chestie.... Thanks

 

Later edit: ca sa vezi sincronicitate :) (nici Jung nu trebuie uitat, mai ales ca si ipotezele lui ar trebui cercetate stiintific)

Edited by GB
Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Sunt nou noutz pe acest site.M-am insrcis azi(joi,4mai).Vreau sa postez shi eu ceva shi nu shtiam in ce categorie sa ma incadrez dar m-am gandit la faptul ca despre ceea ce voi scrie aici se incadreaza la categoria de vise povestite doar.Cu greu cred ca visul meu cu ochii deschishi se va reliza vreodata dar macar sa incerc.

M-am hotarat sa scriu aici la indemnul unui amic(nu dau nume),povestindu-i lui mai intai visul meu.

Ideea "visului" mi-a venit dupa un anumit concert de la noi(cu trupe de la noi).Ideea mai e legata shi de faptul ca am auzit de multe ori discutzia referitoare la faptul ca"rockul e pe moarte in Romania".Asha ca am intrat pe net ca sa caut cat mai multe date referitoare la subiect.Am intrat pe site-urile Metalfan,Axa Valaha,Taine,Negura Bunget,Celelalte Cuvinte,pe site-uri cu forumuri legate de ideea aceasta a "mortzii rockului".Am descoperit ca,numai in Romania sunt cam 100 de trupe,de debutantzi majoritatea,dar shi trupe consacrate.M-am gandit asha:am facut o medie a membrilor formatziilor shi am zis ca,in medie,fiecare trupa are cam 4 membri.Deci 400 de muzicieni.Apoi am zis ca fiecare trupa are shi cel putzin 50-100 de fani,tot in medie.Deci ar fi cam intre 10000 shi 50000 de fani care ar veni pt. aceste trupe.

Ce am mai visat eu in continuare?Am zis:ce ar fi daca toate firmele care promoveaza trupe rock de la noi(Metalfan,Axa Valaha,Bestial Records,Taine Records,Negura Bunget Records,ca au shi ei firma de promovare)s-ar uni shi ar incerca sa "construiasca"un megaconcert pe parcursul a cateva zile in care sa dea sansa tuturor trupelor de rock de la noi(cunoscute sau nu) sa cante shi sa se poata afirma.M-am gandit ca un asemenea eveniment ar atrage automat shi o acoperire media fara precedent.S-ar putea atrage eventual in acest megaconcert shi trupe din Bulgaria unde,de asemenea,rockul sufera.

M-am gandit(pardon ,am visat) ca o asemenea manifestare ar fi shi un semnal ca rockul nu e pe moarte shi ca inca mai poate nashte valori shi incanta publicul larg.Un asemenea concert ar aduce shi sponsori importantzi(inclusiv de afara) shi ar atrage atentzia shi caselor de discuri(de la noi shi de afara).

E doar un vis shi trebuie tratat ca atare.Scuze daca am deranjat.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Eu personal nu cred k sunt 100 de trupe care sunt in stare sa sustina un astfel de concert... dar, da esti liber sa visezi...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest gabi-mth

hmm..am vista acu ceva ani,vreo 10...ca imi doream f mult o vrabie sau ceva de genu'(ceea ce e ciudat,n-am o preferinta pt pasari ca animale,chiar m-ar enerva!).Si dupa ce mi-am cumparat acea vrabiuta m-am mutat absolut imediat intr-o casa plina cu marmura si galerii de marmura albe,care la stil semanau cu ceva din epoca romana.si cum stateam eu pe scari,langa colivie,iese la un moment dat un spirit a iesit din pasare...moment in care m-am trezit imediat.mult timp am asociat acel spirit cu diavolul(aveam vreo 4-5 ani).

 

tot asa,bunica mea are vise care practic prevad viitorul.se spune ca daca te visezi cladind case si apoi daramandu-le,atunci iti va muri cineva apropiat din familie.asa s-a intamplat acum 2 ani,cand a murit fratele bunicii dupa ce vizase,timp de o saptamana,ce am scris mai sus.

 

in acelasi timp,am un vis care ma bantuie de mult timp,visandu-l o data la 3-4 ani(sau mai putin).pe scurt,se face ca un asasin platit(cred:-D)imi omoara toata familia restransa(mama,tata,fratele,io).nush ce sa cred,p-ala daca si in vise il omoram,iesea el si din priza si taia glandele.

 

cam atat...mircea,sper ca ti-a facut placere:lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.