www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandari Pt Combo..pls


Guest Zoli2k
 Share

Recommended Posts

nu iti cere scuze,ptr ca nu faceam referire in mod expres la tine.eu oricum nu il mai vand ptr ca nu merita vandut pe banii astia,parerea mea.chiar nu s-ar justifica.sfatu meu e,mai bine mai stai un pic fara si strange-ti bani,ca vezi ca oferte se mai gasesc si unele chiar frumoase.nu te gandi ca daca esti incepator tre sa treci prin aceleasi rahaturi prin care am/au trecut toti.in nici un caz nu ii invidiez pe aia care dabea canta si au nujtu ce super scule.ma bucur ptr ei,ca nu tre sa treaca,ca si mine,prin nujtu ce reghin din 70,cu nujtu ce junghi de amp etc.mai bine mai astepti si strangi un pic,si iti iei ceva de care sa fi multumit si peste 2 ani,si peste inca 2.oricum,iti doresc succes cu orice decizie oi lua.hai noroc

Link to comment
Share on other sites

Eu am probat Peavy Envoy 110 si mi s-a parut ok soundul distortului de pe el. Chiar asa ceva mi-as lua, si ca a doua optiune exact la celalalt Peavy m-am gandit (da inca nu am bani ca mai trebe sa vand chestii :) ). Intr-adevar mi-ar trebui ceva pa lampi daca as fi pe treaba mea; si daca mi-as lua ceva pe lambi alegerea ar fi cred ca Marshall JCM 2000. Pana atunci cred ca e foarte important sa ai un Peavy care cand te enervezi il pui in spate si te duci acasa si gata. E ieftin , are multe in el, are ceva volum, si e usor de ridicat (15 Kg am impresia).

 

nu iti cere scuze,ptr ca nu faceam referire in mod expres la tine.eu oricum nu il mai vand ptr ca nu merita vandut pe banii astia,parerea mea.chiar nu s-ar justifica.sfatu meu e,mai bine mai stai un pic fara si strange-ti bani,ca vezi ca oferte se mai gasesc si unele chiar frumoase.nu te gandi ca daca esti incepator tre sa treci prin aceleasi rahaturi prin care am/au trecut toti.in nici un caz nu ii invidiez pe aia care dabea canta si au nujtu ce super scule.ma bucur ptr ei,ca nu tre sa treaca,ca si mine,prin nujtu ce reghin din 70,cu nujtu ce junghi de amp etc.mai bine mai astepti si strangi un pic,si iti iei ceva de care sa fi multumit si peste 2 ani,si peste inca 2.oricum,iti doresc succes cu orice decizie oi lua.hai noroc

 

 

Sper sa nu mi-o iei in nume de rau sau sa te superi cumva. Dar parerea mea, ca mediocru e ca fiecare trebuie sa treaca prin toate fazele, astea ca numai asa invata sa faca diferente intre ele si sa aprecieze. Nu merge faza cu invata din greselile altora indiferent de situatie.

Oricum in 2 ani o sa se sature pana peste cap de ce o sa isi ia si o sa vrea sa schimbe.

Cred ca o data cu avansarea in studiu trebuie facuta proportional si avansarea in scule.

Inca o data sper sa nu mi-o iei in nume de rau sau ceva . E numai parerea mea. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Zoli2k

nu am luato de rau..its ok :) oricum..eu zic ca fiecare isi ia ce isi permite...oricum mai astept sa vad daca mai apare ceva...de aia am postat..pt ca vroiam sa iau ce ii mai bun din banii astia..pana amu am auzit fenderu fm cum suna .. si nu mia placut..de aia am si scos din lista comboul asta...

Link to comment
Share on other sites

Eu am un Peavey Envoy 110.Cred ca daca m-as agita as putea investi mai mult intr-un amp mai bun/scump.Deocamdata insa nu vreau sa investesc mai mult.Cant in week-end cu amicii cover-uri si ma simt f bine si in situatia asta Pevey-ul e cel mai bun preten al meu.Cred ca mai sunt si altii ca mine.Nu sunt profesionist, poate nici macar pe aproape.Cand calitatea sculelor ma va impiedica sa evoluez, poate ma voi mai gandi.Deci, nu trageti in amatori!

Link to comment
Share on other sites

mai e un amanunt important - la ce regim supui amp-ul. daca il abuzezi :) si ai multe gig-uri si il cari de colo-colo trebie sa stii ca lampa e sensibila - se duce. si costa un set de lampi cat doua behringer (glumesc si nu prea).

alea pe tranzistori suporta multe.

eu am imprumutat acu' ceva vreme un trace elliott velocette, pe lampa, de la un prieten si l-am tinut in brate in masina (autoturism, nu tramvai) de frica sa nu-l zgaltai prea tare :):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.