www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trooper - Desant


hihi
 Share

Recommended Posts

Noul album Trooper, trebuia sa apara pe piata la data de 28 martie 2005. Trupa muncise destul de mult, majoritatea melodiilor erau aproape gata, si erau salvate pe un Hard Disk. Din cauze necunoscute, HDDul a ars, datele nemaiputand fii recuperate :). Asa ca, cei de la Trooper, s-au apucat din nou sa traga melodiile. Din pacate, nu aveau timp sa le finalizeze pana la data de 28 martie 2005, iar de aceea trupa a ales un mod neobisnuit de a lansa albumul. Pe internet. Probabil ca prin acest fel, trupa pierde destui bani, dar asta nu e problema noastra (ma rog) :).

5 melodii au fost lansate. Urmatoarele vor aparea in curand. Le puteti gasi la www.trooper.ro

Link to comment
Share on other sites

Asa.. :) Am revenit si eu. Zorii unei zile noi mi se pare de departe cea mai reusita melodie. Parca si sunetul e mai calitativ. Un singur lucru care nu-mi place este orga aia de pe fundal.. :).

In rest as, poate Scandal este construita ceva mai marfa decat celelalte, dar versurile lasa de dorit. Desant.. este interesanta, merge. De la inceputuri. Hm.. melodia asta nu prea-mi place, singurele lucruri care imi plac fiind inceptul si soloul :(.

Cam atat B). Astaptam celelalte melodii :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Muah, ce-as fi vrut sa merg la concertul ala... dammit :)

 

'Doar a mea' e buna pana incep versurile :) Mai bine se balbaia sau facea vocalize melodioase decat sa cante ce zice el acolo :) Zicea Adi ca a scrie versuri in romana precum cele de la melodiile in engleza e o cale sigura de a face caterinca de tine insuti... incep sa cred asta :(

Link to comment
Share on other sites

Versuri :

 

Daca ai vrea acum sa-ti spun tot ce simt eu

Ti-e sufletul prea rece si cred ca mi-ar fi greu

Privirea mea e trista, paradis pierdut

Cat te-am iubit, o, Doamne, n-am sa pot sa uit

 

Nu vreau sa fiu mereu

Ca-n anii de liceu

Cum am putut sa cred in tine, intr-un vis rebel

Tineri cind eram

Visam si imi doream

Sa nu ajung o viata sa traiesc din amintiri

 

N-am vrut sa cred ca ai un suflet chinuit

Dar m-am trezit acum, in lume-am revenit

Acum o duc mai bine, o alta am aflat

La revedere proasto, adio, am plecat

 

Nu vreau sa fiu mereu

Ca-n anii de liceu

Cum am putut sa cred in tine, intr-un vis rebel

Tineri cind eram

Visam si imi doream

Sa nu ajung o viata sa traiesc din amintiri

 

Cat am vrut sa te stiu

Doar a mea

Am visat sa ramai

Doar a mea

Totdeauna vei fi

Doar a mea

In toti anii ce vin

Doar a mea

 

Nu mai vreau sa te stiu

Doar a mea

Daca pleci sau ramai

Tot asa

Poti sa faci ce vei vrea

Treaba ta

Voi uita ca ai fost

Doar a mea

Mi se par delicioase pasajele cu proasto (aduce aminte de antract :))

Acum stand stramb (iar ma scufund sub masa) si judecand drept nu sunt chiar infecte. Au o logica cat de cat. Nu sunt ei Eminesci (neologism plural de la Eminescu) dar au un mesaj cat de cat corent si acceptabil impachetat. Care e problema?

Link to comment
Share on other sites

http://www.metalfan.ro/interviuri.html

Check this out ^^^, pana nu dispare :). In interviul ala, Balauru spune de ce s-au facut versuri dalea si de ce asa si de ce asa si etc.. probabil ca o sa ii intelegeti mai bine.

Btw, vreau sa zic, ca piesa "Doar A Mea" a intrat in RomTop la City Fm, pe locul 21, si este in urcare :). Se pare ca prinde la public.. si de ce nu...? E chiar marfa melodia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

N-am inteles nimic. Ce-ai vrut sa spui ? :)

 

Am vrut sa spun ca, dupa mine, ei sunt momentan cei mai buni din RO si ca nu e neaparat nevoie sa fie originali cat timp iese ce trebuie.

Mai ales ultimul album. Are poate 2 balade prea mult, dar de aia exista tasta skip la mp3 player.

Recomand ascultarea albumului la sala de fitness, bagi ca bashtanu'!

 

Am cateodata un stil mai visator de a redacta :)

Edited by Killahead
Link to comment
Share on other sites

Am vrut sa spun ca, dupa mine, ei sunt momentan cei mai buni din RO si ca nu e neaparat nevoie sa fie originali cat timp iese ce trebuie.

Mai ales ultimul album. Are poate 2 balade prea mult, dar de aia exista tasta skip la mp3 player.

Recomand ascultarea albumului la sala de fitness, bagi ca bashtanu'!

 

Am cateodata un stil mai visator de a redacta :)

Cam greu sa fi original in vremurile noastre in heavy metal. Pentru ca .... cam orice riff va suna putin cu alt riff al altei formatii, mai mult sau mai putin cunoscuta. Chestia asta se intampla de cele mai multe ori in inconstient. Iar daca stai sa zici... 'a, pai rifful asta seamana cu black sabbath, nu e bine' nu mai faci nimic. Sunt si eu de acord cu tine in privinta baladelor, deh asta e.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.