www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cumpar Bass Din Nou


Guest Mihaita
 Share

Recommended Posts

Guest Mihaita

Cumpar un bass in patru corzi (daca sunt cinci sarutmana), dar cu maxim 20 - 25 Euro, de la cineva care vrea sa faca un mare bine si da aproape de pomana un bass bunutz, binecuvantat sa-i fie sufletul. Intrati va rog cu oferte pe y! messenger mihaidanilescu; nu se poate sa n-aveti un bass super tare si unul mai vechi pe care l-ati da cu placere unuia pe o suma modica. Salut!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

frumos. Nu cred sa existe cineva care sa-si dea instrumentul asa de pomina. Si iauzi, sa fie si bunut. Sincer, mai era unu' care vroia o coarda de chitara, doar o coarda, acu' esti tu.. Sincer incet incet pare sa fie un forum cu cereri caritabile. Va rog stergeti mesajul daca nu-i la locul lui, sincer ma exaspereaza cat de departe merg unii. Intre lipsa de bani si lipsa bunului simt este o mica mare diferenta.

Link to comment
Share on other sites

bai lasatzi omu..bine k o ducetzi voi bine cu banii ..si va permintetzi sa punetzi un 0 la coada.. .. omu poate nu are situtazie mai buna sa-si permita.si vrea si el un reghin mai vechi , e treaba lui .. va place sa ii saritzi omului in cap cand avetzi cu ce . sa facetzi misto de raul altuia ..

 

si acum sincer nu stiu daca el sau voi ati depasit limita bunului simt..eu zic k voi .

Edited by Eugen D
Link to comment
Share on other sites

Nah.. nu este o problema cand omu' nu are bani. Sincer lipsa banilor am simtit-o in studentie, stiu cum e. Insa nu cred ca este normal ca omul sa pretinda si sa ceara cu pretentii. Sincer asta mi se pare o problema.Este caracteristic pentru tara asta, ca sa pretinzi ceva, sa vrei ceva fara sa muncesti. Si daca crezi ca am depasit chiar noi limita bunului simt, chiar acu' in miez de paste si cu sufletul iluminat de sarbatoarea sfanta te rog da-i cadou squier ul pe care-l vinzi pe forum. De fapt nu cadou, ci cu 25-30 eur.

Tzara a inviat!

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt credincios..si am plans pe la multe usi pentru scule de imprumutat si stiu cum e....si nu am primit nimic!

Fara jicniri de genul..,,crestini". :)

Eu oricum ii urez iar succes.

 

si poate are noroc...eu am cumparat un bass cu 1mil de la o cunostintza da era jalnic tare de tot tocmai ca sa il fac cum vrea mushchiul meu.(dambla de a mea)

Bass Bun la 25euro...tare m-as mira ... :)

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

dar cu maxim 20 - 25 Euro, de la cineva care vrea sa faca un mare bine si da aproape de pomana un bass bunutz,

 

 

De aici vine problema Eugen, nu de la crestinism. Daca ceri nu e problema, dar sa fi decent in pretentii. Uite, vrea omu' un bas ieftin de tot, nu e bai.Dar vrea sa fie si bunutz.. asta-i culmea. Un set de corzi costa cu cat vrea omu' basul.Poate are pretentia sa aiba si corzi noi si toate cele. Chiar nu va inteleg, cand careva vinde ceva, si vi se pare scump sariti pe capul lui, insa cand sunt faze de genul "pomana, da'sa fie bun" sunteti drept sprijin pt. ei. Nu mi se pare etic sa fie incurajat cererea de cadouri, cersetoria de fapt.

La munca, nu la cersit!

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

De aici vine problema Eugen, nu de la crestinism. Daca ceri nu e problema, dar sa fi decent in pretentii. Uite, vrea omu' un bas ieftin de tot, nu e bai.Dar vrea sa fie si bunutz.. asta-i culmea. Un set de corzi costa cu cat vrea omu' basul.Poate are pretentia sa aiba si corzi noi si toate cele. Chiar nu va inteleg, cand careva vinde ceva, si vi se pare scump sariti pe capul lui, insa cand sunt faze de genul "pomana, da'sa fie bun" sunteti drept sprijin pt. ei. Nu mi se pare etic sa fie incurajat cererea de cadouri, cersetoria de fapt.

La munca, nu la cersit!

ai si tu dreptate...dar poate esti si tu cam prea dur(fara suparare) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

Cumpar un bass in patru corzi (daca sunt cinci sarutmana), dar cu maxim 20 - 25 Euro, de la cineva care vrea sa faca un mare bine si da aproape de pomana un bass bunutz, binecuvantat sa-i fie sufletul. Intrati va rog cu oferte pe y! messenger mihaidanilescu; nu se poate sa n-aveti un bass super tare si unul mai vechi pe care l-ati da cu placere unuia pe o suma modica. Salut!

 

gizas lasati copiii in pace.. daca are pretentii exagerate n-o sa gaseasca, si cu asta basta.

"bunut" nu inseamna big scula :)

Link to comment
Share on other sites

eun totusi cred k prin bunutz s'a referit la un bass pe care pooate canta fara sa mai bage altzi bani in el

 

eu nu stiu ce sa mai cred, merg sa trag o tigara s'o cafea tare de tot. Dupa care inapoi la lucru.

 

eun totusi cred k prin bunutz s'a referit la un bass pe care pooate canta fara sa mai bage altzi bani in el

si kiar nu inteleg,...te simtzi mai bine daca razi de unul kre nu are mai mult de 30 euro?

Acus observ faza cu rasul de 30 de euro.. hai mai. tu crezi ca asta ma enerveaza?Multi nu au 30 de euro si se comporta normal. Insa daca vrea sa aiba..sa-si iea frumos o slujba.

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

oh da.. verticalitatea.. eu zic sa-i dati ban pe viata de pe forum pentru indrazneala asta. sa pretinda un bass bunut si vechi = instrument vechi, dar totusi nu o scandura ruginita imposibil de utilizat.

must be nice to judge from the height of your verticality :)

BCRich a gasit deja unul la un milion, deci se poate. succes :)

Link to comment
Share on other sites

Guest neshi3

eu iti urez succes in cautare.. :) daca ai gasit deja ceva pe la un milion zik ca e bine :)

 

daca e un reghin vechi e suuper bun pt invatat :) si suna acceptabil :()

se poate da un concert cu asa ceva..

nu iasa ceva de studio dar e ok B))

 

bafta in continuare..

nu se stie de unde apar STELELE

Link to comment
Share on other sites

Am gasit la 1mil...e adevarat...da numai pentru lemn ca restul il modific si il dotez...custom cica LOL :)

 

Adevarul ca daca nu era topicul asta, unde mai postati? LOL

Pe mine chiar ma amuza situatia.

Asa arata el acuma...si inca mai e de lucru la el...

post-1203-1145423675_thumb.jpgpost-1203-1145423733_thumb.jpg

Asta ca sa ma laud...cica....

deci gasesti....la 1 milion da mai ai de bagat ceva in el,bine, nu ca mine ca am modificat forma....pana sa sune binisor.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Mike Vlahopol

Salut... Iti dau eu bass gratis...

 

daca imi gasesti client la doze... am un bass reghin modificat care super la mina ... dar are pe el doze Di'marzio ultima tehnologie... dozele au fost 300$

 

daca imi gasesti sa dau dozele... iti dau basul .. cred ca e fair... si iti dau si niste doze sa-ti faci treaba

 

bafta la cautat

 

www.vlahopol.go.ro

 

mike..

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.