www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cantece Pentru Chitara


Guest Gady_paul
 Share

Recommended Posts

Guest Gady_paul

Deschid acest topic ce poate fi util pentru multi in situatia mea si nu numai. Deci...trebuie sa particip la un concurs cu un grup de prieteni. Daca sunt aici, eu evident cant la chitara :). Voce nu am, si nici nu se pune problema de vocalist. Asa ca toate gaurile din spectacol sunt ale mele...si sunt destule, asa ca imi trebuie vreo 10-20 cantece pentru acustica. Cum trebuie sa fie aceste cantece? Pai...vreau sa acopar cat mai multe genuri...clasica...blues...rock (nu foarte dur totusi)...poate si jazz...

Ce am pe lista pana acum? Pai...

Fur elise

Spanish Romance

Layla

Wonderfull Tonight

My heart will go on

Nothing else matters

 

Si dupa cum am spus mai trebuie inca vreo 10-20 solouri...adica sa acopere lipsa de voce :)). As prefera guitar pro. Cat mai multe propuneri...cu atat mai bine. Cum am mai spus...acest topic poate ajuta pe multi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nihilistul

Mai bine luati vocalist, ca va complicati degeaba si nici n-o sa prinda la public faza cu facutu' liniei vocale cu chitara. Dupa o vreme, o sa se plictiseasca lumea.

Link to comment
Share on other sites

Sa zicem ca nu as vrea site-uri...asa stiu si eu multe...as vrea niste recomandari.

 

Tocmai am vazut la TV "More than words"

Cred ca ar merge pentru ce ai nevoie.

 

Ar mai fi: Tracy Chapman - Baby can I hold you

Leonard Cohen - Halleluhah

The Calling - Wherever you will go

Ronan Keating - When you say nothing at all

Edited by andydufresne
Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul

asta asteptam :)). Nu ma refeream sa tin linia vocala cu chitara...Ma referam tocmai sa cant ceva mai...ceva in genul coverelor lui Igor Presnyakov daca stiti (http://www.youtube.com/user/Iggypres)...adica sa nu fie o linie seaca sau o armonie...ceva mai pompos :))

 

De exemplu...More Than Words...e frumoasa..dar...neavand vocalist...linia de chitara e plictisitoare.

 

Merci mult pentru propuneri :)

Edited by Gady_paul
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.