www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Egnater Rebel 20


Vladympv
 Share

Recommended Posts

salutare,

 

are cienva amp-ul acesta?

nu sunt hotarat intre el si Blackstar HT 5 ce sa aleg.

am avut sanasa sa probez la un priten stack-ul HT 5 ...in sa nu am unde proba Rebel 20

 

sunt interesat daca la vol mic de camera Rebel 20 poate scoate tonuri hi gain - metal , fara o pedala in fata

 

blackstar HT 5 (are 2 lampi) poate scopate ton hi gain dar mi se pare cam sec tonul, parca nu ar fi chiar lampa head-ul cand il asculti

 

astept cu interes opinii daca sunt posesori de Rebel 20

 

merci

Link to comment
Share on other sites

blackstar HT 5 (are 2 lampi) poate scopate ton hi gain dar mi se pare cam sec tonul, parca nu ar fi chiar lampa head-ul cand il asculti

 

pai chiar nu e, e un hibrid numai ca e " mai lampa" ca alte hibride.Stiu ca sunt destui possesori si fani ai ht-5-ului pe aici si chiar e un amp foarte reusit,numai ca e orientat spre tonuri mai moderne insa eu cu gusturi mai vintage, as prefera in dauna lui un rebel20 oricand...e cel mai versatil amplificator pe lampi de pana in 20w la ora actuala si sun excelent pe youtube.Ce mai... superscula,chiar ala e aplifu' care l-as cumpara daca as avea banii aia cum.

Insa cred ca ht-5 e mai potrivit pentru metale fra pedala la volum mic.

Link to comment
Share on other sites

pe site ei zic ca e lampa, nu ma pricep la tehnica incat sa emit opinii pertinente :)

 

eu sunt fan hi gain, daca as avea stadion as lua de 100 w si am rezolvat problema - hahahha

 

asa vreau sa gasesc solutii de apartament :-)

 

deci...nu are nimeni Egnater rebel 20? ar fi fabulos daca l-as putea proba sa nu il iau si sa tot continuu apoi GAS-ul in caz ca nu o fi pt mine :)

 

 

 

pai chiar nu e, e un hibrid numai ca e " mai lampa" ca alte hibride.Stiu ca sunt destui possesori si fani ai ht-5-ului pe aici si chiar e un amp foarte reusit,numai ca e orientat spre tonuri mai moderne insa eu cu gusturi mai vintage, as prefera in dauna lui un rebel20 oricand...e cel mai versatil amplificator pe lampi de pana in 20w la ora actuala si sun excelent pe youtube.Ce mai... superscula,chiar ala e aplifu' care l-as cumpara daca as avea banii aia cum.

Insa cred ca ht-5 e mai potrivit pentru metale fra pedala la volum mic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.