www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Modificare Wah La True Bypass


puiub
 Share

Recommended Posts

Salutare, am nevoie sa imi modific la True Bypass doua pedale Wah:

- Vox v847 Wah

- Dunlop Crybaby 535Q Wah

 

Am chiar si linkuri spre tot ce e de facut, dar nu prea sunt indemanatic in ce priveste aventuratul cu letconul in pedala. In plus, pentru v847 imi trebuiesc piesele (adica switch-ul DPDT, mai ales, dar si restul de componente, rezistori, condensatori, ce mai lipseste).

 

Imi puteti recomanda pe cineva care se pricepe? De preferinta cineva care a mai facut, si stie exact despre ce e vorba.

 

:) Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de raspuns. Am vorbit cu dl. G. T. in cateva randuri, dar cred ca l-am prins intr-un moment nepotrivit, cand a fost prea ocupat sa ma poata ajuta, asa ca sunt in cautare de alternative. Asa ca mai astept sugestii...

Link to comment
Share on other sites

Guest Noxified
Multumesc de raspuns. Am vorbit cu dl. G. T. in cateva randuri, dar cred ca l-am prins intr-un moment nepotrivit, cand a fost prea ocupat sa ma poata ajuta, asa ca sunt in cautare de alternative. Asa ca mai astept sugestii...

 

Imi pare rau,alta alternativa nu stiu.Era singurul care il stiu eu,de pe forum,ca se ocupa cu asa ceva.Eventual,poti cauta un electrician,bun,si il rogi sa`ti faca una.Scheme gasesti pe net cate vrei,sau il poti ruga chiar pe Domnul Tudoran sa`ti dea.:)

Link to comment
Share on other sites

Nu e chiar atat de complicat, implica schimbarea switch-ului, nu condensatori, rezistente.

 

Exerseaza cu letconul pe o placa de circuit ce nu iti foloseste si vei invata

Multumesc de sugestie. Ma straduiesc sa nu dau un raspuns prea intepat, imi imaginez ca esti bine intentionat. In clipa asta ma intereseaza mai putin sa invat si mai mult sa gasesc pe cineva care sa imi rezolve pedala. As ca... astept inca recoamdari.

 

Numai bine!

Edited by puiub
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de sugestie. Ma straduiesc sa nu dau un raspuns prea intepat, imi imaginez ca esti bine intentionat. In clipa asta ma intereseaza mai putin sa invat si mai mult sa gasesc pe cineva care sa imi rezolve pedala. As ca... astept inca recoamdari.

 

Numai bine!

 

Clar da, mi-am dat seama ca nu vrei sa inveti, probabil lipsa de timp. Vad ca dass se ofera.

Link to comment
Share on other sites

Ti-l fac eu in 10 min, daca ai switch-ul :)

Mersi mult :)

Stiam ca ti-ai modificat singur wah-ul tau, da' nu voiam sa te deranjez. Daca esti asa amabil sa te oferi, insa, eu sunt bucuros :)

Sa vad de unde fac rost de switch. Am cautat acum vreo luna pe Maica Domnului pe la toate magazinele alea, dar nu era locul potrivit se pare. (Restul chestiilor le-am cumparat atunci, mai erau vreo 2-3 piese de-astea marunte). Mai sap, de negasit n-are cum sa fie...

Link to comment
Share on other sites

Am eu neshte switch-uri. P-alea 3PDT le-am luat de pe forum cu 25 lei. Stiu ca au circulat unele chiar mai ieftine.

 

Cum vrei sa le faci - cu LED sau fara LED?

Vox-ul seamana cu FBT-ul meu pe care l-am facut true-bypass cu DPDT (fara LED - nu m-a rabdat inima sa-i dau gaura).

Edited by Masta Gi
Link to comment
Share on other sites

Am eu neshte switch-uri. P-alea 3PDT le-am luat de pe forum cu 25 lei. Stiu ca au circulat unele chiar mai ieftine.

 

Cum vrei sa le faci - cu LED sau fara LED?

Vox-ul seamana cu FBT-ul meu pe care l-am facut true-bypass cu DPDT (fara LED - nu m-a rabdat inima sa-i dau gaura).

Mi-e foarte ok si fara LED. Imi lasi PM niste date de contact, te rog? (sau ma gasesti puiub pe YM!).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.