www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Desenatori?


Guest Blitztod

Recommended Posts

Guest Blitztod

V-ati luat aiurea de tot de la treaba asta.Exact asta nu vreau..Nu vreau tablou.Ai dreptate,vreau ceva cam cum e pe V-ul lui Hendrix...

Nu vreau ceva sec,deprimant,incolor,trist...vreau culori multe,imbinate fain intr-o chestie,un amestec ceva..cu sau fara sens.asta e ideea...Imi pare rau ca s-a ajuns aici :)

multumesc celor care-au ramas on topic 100% ,sau aproape macar...

Da,m-am gandit la vreo 50 euro maxim:))dar daca e cumva in regula si merita,poate ma storc de mai mult:)

Link to comment
Share on other sites

salut !

 

iti recomand un grafician foarte talentat. posibil sa stie sa lucreze si cu aerograful... daca nu, poate ca iti recomanda el pe cineva. oricum stie sa faca desene foarte faine dupa cererea clientului, grafica compputerizata si caricatura !

 

Incearca la el. se numeste CODRIN CARDU - 0766 663 037

 

bafta !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Poti sa fii expert si mare mester fara sa ai pic de gust. S-a mai vazut. Si nu trebuie sa amestecam arta cu mestesugul.

 

Din start, ideea de a picta pe chitara e la limita bunului simt asa ca nu stiu daca e cazul sa vorbim pe larg despre arta. Daca omul vrea sa-si decoreze chitara e dreptul lui sa o faca asa cum simte. Cata vreme nu o sa o duca in muzeu n-are nimeni dreptul sa se simta jignit.

 

Daca iti place cum lucreaza gagiul care a lucrat motoarele/castile.. foarte bine. Alege-ti o tema si du-te la el cu ceva cat mai clar definit. Sunt sigur ca-i va fi si lui mai usor sa realizeze ceva de calitate atunci cand nu trebuie sa gandeasca pt tine.

 

Bafta! si daca faci pana la urma ceva, vrem poze! :)

 

Cum am promis pun si o poza cu ce a iesit.A fost terminata de aprox 2 saptamani si urmeaza sa ii mai faca un polis pentru ca mai exista mici suprafete usor matizate.Lucrarea a fost facuta de Linda Farkas iar motivele au fost alese de mine si sunt multumit de ce a iesit.post-1251-1277717753_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.