www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare - Merita Harley Benton Noua 450 Ron


Guest AlexR
 Share

Recommended Posts

Noua costa 99 de euro...

Trage tu concluzia daca merita sau nu...

 

Parerea mea personala:

 

Dute canta pe chitara,vezi daca e ok,daca falseaza etc,ca in general chitarele Harley is asamblate...prost.

Daca mai lasa din pret,ar fi o idee...sa o cumperi.dar 450 de lei nu merita.

Edited by pulbur
Link to comment
Share on other sites

Bine ai facut. Dupa o perioada ai fi dorit o pedala de distors, ceva, un procesor, si ai fi fost ingrozit ce oribil se aude pe un dif de 5 toli distorsiunea. Plus ca, daca chitara ar fi fost Ok d.p.d.v. constructiv ai fi vrut si tu niste doze AlNiCo, nu panaramele alea ceramice, fara viata ( o sa intelegi mai tarziu ).

Link to comment
Share on other sites

Guest AlexR

Asta am cumparat: http://www.thomann.de/gb/ibanez_v72ecent.htm ( sper sa nu fie problema cu reclama la site :) ).

Pe viitor probabil ca o sa imi iau un amplificator, poate schimb chitara cu altceva, o electrica. Deocamdata cred ca e buna pentru un semi-incepator.

 

Si ca tot a venit vorba de amplificator, ce as putea sa imi iau pentru chitara pe care am cumparat-o ? Gasesc ceva bunicel la vreo 2 milioane ?

Edited by AlexR
Link to comment
Share on other sites

Asta am cumparat: http://www.thomann.de/gb/ibanez_v72ecent.htm ( sper sa nu fie problema cu reclama la site :) ).

Pe viitor probabil ca o sa imi iau un amplificator, poate schimb chitara cu altceva, o electrica. Deocamdata cred ca e buna pentru un semi-incepator.

 

Si ca tot a venit vorba de amplificator, ce as putea sa imi iau pentru chitara pe care am cumparat-o ? Gasesc ceva bunicel la vreo 2 milioane ?

 

Nu prea vad rostul. Chitara acustica suna foarte bine la rece, la o cantare pe munte nu ai nevoie de amplificare. Iar daca vrei sa canti intr-un bar, poti sa canti foarte bine direct prin mixer. Sper ca te-am ajutat. Multa bafta la invatat chitara :)

Link to comment
Share on other sites

Guest AlexR

Pai ce am luat eu este o electro-acustica si as vrea sa fac putin scandal pe strada cu un amplificator :) . Nu sunt chiar un incepator care acum pune prima data mana pe chitara, dar nici nu stiu prea multe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.