www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Corzi Chitara


Guest tampit

Recommended Posts

Guest tampit

De vreo 2 luni de zile mi s-au rupt corzile la chitara. Chitara nu e cine stie ce, apropo. Problema mea e ca nu stiu sa pun corzile si nici de care trebuie sa cumpar. Daca cineva isi poate face timp de o plimbare pana la un magazin de corzi ( sau comand online ) si sa imi puna si mie corzile ( pentru prima si ultima data ), ar fi perfect.

Astept un PM in caz ca se ofera cineva. Mersi.

Link to comment
Share on other sites

cel mai simplu cauta pe youtube "how to string a guitar"

 

Depinde ce fel de chitara ai, clasica (corzi de nylon) sau acustica (corzi de otel).

 

Vezi ca e un topic despre corzi http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=208 citeste acolo si vei gasi.

 

P.S. scrie si tu din ce oras esti.....

Edited by EugenRo2001
Link to comment
Share on other sites

De vreo 2 luni de zile mi s-au rupt corzile la chitara. Chitara nu e cine stie ce, apropo. Problema mea e ca nu stiu sa pun corzile si nici de care trebuie sa cumpar. Daca cineva isi poate face timp de o plimbare pana la un magazin de corzi ( sau comand online ) si sa imi puna si mie corzile ( pentru prima si ultima data ), ar fi perfect.

Astept un PM in caz ca se ofera cineva. Mersi.

Daca esti din Bucuresti, potzi cumpara direct de la colegul nostru de forum userul gyzmo, corzi.chitara este id-ul lui de messenger si ma gandesc ca tzi le si monteaza el cu aceasta ocazie, are cam tote felul de corzi la un pretz bun dupa parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Guest tampit

Da, sunt din Bucuresti. Scuze ca nu am mentionat asta. Cred ca o sa il contactez pe cel mentionat de voi. Mersi de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.