www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Cabinet Mic Si Bun


ebh
 Share

Recommended Posts

Salut

 

Vreau sa achizitionez in viitorul apropiat un cabinet de chitara 1x12, maxim 2x12. Vreau ceva cat mai avantajos la raportul calitate/pret.

 

Nu ma intereseaza foarte mult brand-ul. Sa se auda bine.

 

Ca gen de baza ar fi blues-rock si rock clasic, deci sa zicem un vintage 30 la capitolul difuzor, dar am auzit lucruri bune si despre alte dif-uri (cum ar fi t100 parca, tot de la celestion). Ma rog... difuzorul sa zicem ca nu ar fi cel mai important aspect ca asta se schimba cel mai usor.

 

Ideal ar fi sa pot sa il iau din Bucuresti, sa nu ma mai incurc cu transporturi din strainatate.

 

Merci!

 

edit: ca ordin de marime, nu imi permit ceva din gama mesa sau orange, am nevoie de niste propuneri mai de buget - vox, fender, marshall, etc

Edited by ebh
Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Vreau sa achizitionez in viitorul apropiat un cabinet de chitara 1x12, maxim 2x12. Vreau ceva cat mai avantajos la raportul calitate/pret.

 

Nu ma intereseaza foarte mult brand-ul. Sa se auda bine.

 

Ca gen de baza ar fi blues-rock si rock clasic, deci sa zicem un vintage 30 la capitolul difuzor, dar am auzit lucruri bune si despre alte dif-uri (cum ar fi t100 parca, tot de la celestion). Ma rog... difuzorul sa zicem ca nu ar fi cel mai important aspect ca asta se schimba cel mai usor.

 

Ideal ar fi sa pot sa il iau din Bucuresti, sa nu ma mai incurc cu transporturi din strainatate.

 

Merci!

 

edit: ca ordin de marime, nu imi permit ceva din gama mesa sau orange, am nevoie de niste propuneri mai de buget - vox, fender, marshall, etc

 

De ce nu-ti iei un Addict 2x12? Am de o luna si mi-se pare bestial. Este destul de echilibrat ca ton, rezistent, usor si f practic(ai direct out si poti inregistra direct in mixer, poti opta pentru incinta deschisa/inchisa). In plus, este foarte bine construit(tulip wood, tolex si grill cloth de la marii producatori) si arata la fel de bine ca orice cabinet de brand. Daca i-a placut lui Guthrie Govan, sunt sanse mari sa-ti placa si tie :). Pretul variaza in functie de difuzoare. Cel mai bine ar fi sa suni la numarul de telefon 0734013333 sau addictcabs@gmail.com pentru detalii.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.