www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Groapa Ucide!


Guest boonicoo
 Share

Recommended Posts

mi se pare o campanie foarte ok, si imi pare rau sa zic da raspunsurile de tip "n-o sa aiba efect" sunt de un "lasa-ma sa te las" tipic romanesc.

 

am si eu o groapa(mai degraba o GAURA IN ASFALT, vorbesc serios, GAURA) in fata blocului, nu e pe vreo sosea principala da nu cred ca asta conteaza. cred ca o sa imprumut si eu o creta zilele astea si ies intr-o seara sa o innobilez. am mers ieri cu niste prieteni pana la snagov pe drumul judetean. impracticabil este tot ce am de spus. daca mai ai si motor si mergi pe acolo ori faci slalom urias, ori iti batatoresti curu cu 30 la ora.

Link to comment
Share on other sites

mi se pare o campanie foarte ok, si imi pare rau sa zic da raspunsurile de tip "n-o sa aiba efect" sunt de un "lasa-ma sa te las" tipic romanesc.

 

am si eu o groapa(mai degraba o GAURA IN ASFALT, vorbesc serios, GAURA) in fata blocului

 

Hai mai Vali, ce naiba... O creta si-o camera foto... Ce mare lucru. Ca de vorbit, ai vazut cati isi bat gura pe-aici... Macar o bucata de B.C.A. tot gasesti (daca n-ai creta ) , ca si-asa nu mai construieste nimeni ... Macar o poza cu mobilu' daca ti-e camera defecta sau imprumutata...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

ramurel> exista si alte genuri in afara de rock. e problema ta daca pentru tine nu exista decat "rock" si "manele". probabil ca daca auzi de Prokofiev, o sa zici ca joaca la TSK Moscova.

nu conteaza daca automobilistii vor face miting impotriva gropilor, nu voi participa. am casco si nu imi plac nici masinile si nici motocicletele, nici soselele si nici gropile. nu imi plac motociclistii pentru ca in marea lor majoritate nu fac decat sa faca liniute pe bulevarde. in realitate sunt foarte putini cei care respecta regulile de circulatie. norocul acerstora din urma este ca sunt oameni seriosi, civilizati, drept pentru care, cand incep o campanie care sa mai ajute majoritatea motociclistilor, pe cei dusi cu capul, sunt luati in seama.

am masina pentru ca in bucuresti, cu un copil mic, nu poti sa te descurci fara.

si, vezi, daca te enervezi, iti creste tensiunea si colesterolul.

 

ps> ca sa explic: orice motociclist care nu merge pe mijlocul benzii de circulatie si intra printre masini, pune in pericol siguranta rutiera, in special siguranta celui care il va lovi involuntar si care va trebui sa suporte rigorile sau neplacerile legii.

Edited by kapak
Link to comment
Share on other sites

Ca si chitaristii, motociclistii sunt de mai multe categorii. Nu prea poti sa-i bagi pe toti in aceeasi oala. :)

Ieri am luat o tranta din cauza combinatiei "indicator rutier plasat total aiurea+o tona de nisip pe carosabil", combinata cu lipsa de experienta la franare pe suprafete dificile. Diferenta e ca la 10 km/h, eu am cazut, in timp ce unul cu un BMW pe 4 roti, care a avut aceeasi dilema ca si mine, a derapat o tzara. Asa si cu gropile. Unul pe 2 roti poa sa crape chiar la viteze mici, in timp ce conservele scapa cu avarii la sistemul de directie.

Asfalt curat si plat va doresc si succes campaniei, pentru ca e facuta cu cap!

Link to comment
Share on other sites

Ca si chitaristii, motociclistii sunt de mai multe categorii. Nu prea poti sa-i bagi pe toti in aceeasi oala. :)

Asa si cu gropile. Unul pe 2 roti poa sa crape chiar la viteze mici, in timp ce conservele scapa cu avarii la sistemul de directie.

Asfalt curat si plat va doresc si succes campaniei, pentru ca e facuta cu cap!

 

Ai dreptate, dar , daca nu se injumatatesc autoturismele din cauza crizei si se va ajunge la ce se vede in poza asta , mai ca as fi tentat sa trec pe scuter, pe cuvant ! Mai ales ca si asa cresc taxele auto de tot felul, plus tot felul de taxe de parcari...

 

DSC07462.jpg

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca ar fi o chestie ca dupa ce se "semnalizeaza" groapa pe threadu asta, in acelasi post sa se si precizeze cam pe unde e..

 

 

Nu e rea ideea, dar crezi cã o sã intre vreun ofițer de Poliție pe RGC.ro ?

Important e sã le semnalizãm pe ºosele, la fața locului, sã ºtie cã îi atenționam. Un prim pas trebuie întotdeauna facut... Important e sã "vorbim" mai mulți ! Pînã se va mai putea.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

ramurel> am incercat sa iti raspund in privat, dar ai blocat accesul: "This member has chosen not to be contactable by the board Messenger. This personal message has not been sent"

asa ca iti raspund aici> stii bine ca nu te cred atat de *****, dar chiar nu poti sa faci catalogarea asa, si nici: noi si restul lumii

Link to comment
Share on other sites

Nu e rea ideea, dar crezi cã o sã intre vreun ofițer de Poliție pe RGC.ro ?

Important e sã le semnalizãm pe ºosele, la fața locului, sã ºtie cã îi atenționam. Un prim pas trebuie întotdeauna facut... Important e sã "vorbim" mai mulți ! Pînã se va mai putea.

doar nu ma gandeam ca vine vreun politai pe aici sa verifice :)

 

ziceam ca sa se stie pe unde sunt gropile astea(cel putin alea mari de tot), ca lumea cu motor/masina sa fie mai precauta cand trece pe acolo sa nu se intample ceva.

Link to comment
Share on other sites

doar nu ma gandeam ca vine vreun politai pe aici sa verifice :)

 

ziceam ca sa se stie pe unde sunt gropile astea(cel putin alea mari de tot), ca lumea cu motor/masina sa fie mai precauta cand trece pe acolo sa nu se intample ceva.

 

Da ! Pãi, atunci zic aºa : În Timiºoara fiți precauți cam tot timpul ! :)

Parcã pe alte vremuri, când eram la volan, mai aveam timp sã mai întorc capul dupã fete frumoase ( ºi pentru cã nu erau atâtea maºini ). Acu-s cu ochii doar pe jos, ca Arghezi dupa "biluțã" (stii bancu' !? )

 

Sau sã îi amenințãm cã nu mai plãtim impozitele ? În Thailanda, de exemplu sunt 40 de grade Celsius în Februarie dar nu vezi nimic (pânã ºi circuitele de F1 sunt mai denivelate ). Ca sã nu mai zic de chinezi ce ºosele au .

Apropo' : mai lãsați-o moale cu "made in China sucks", cã nu prea mai e valabilã de ceva vreme...ºi de-acu' încolo ...Problema e ,eventual , cã în România ajung multe ciurucãraie de mãrfuri...

 

O sã vã arãt mâine o pozã de pe strada Ialomiței, chiar de la semafor, acolo unde frâneazã TIR-urile. Ca-n desene animate.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

nu numai groapa ucide:)))

 

1.dn1 alt drum plin de gropi. te iei cu mainile de cap iar ei se iau cu mainile de spaga.

 

f ok initiativa.

 

 

2.azi la unirii am vazut scheletul. arata f bine si era facut cu vopsea :) si asa ca o paranteaza daca e ceva infect la volan in orasu asta este taxiurili si fetele. primii sufera de grandomania combinata cu viteaza excesiv si lipsa oricarui reper de legislatie iar ultimili sufera de blocaj la nivel motric superior combinat cu gandul ca seful vrea sa o traga de imprimanta.

 

 

3.nu numai groapa ucide:)))

 

 

Hotãrãºte-te ce vrei !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.