www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Ibanez Rg170dx+husa+cabluri Si Procesor Zoom G2


stelica
 Share

Recommended Posts

vand chitara ibanez rg170dx neagra, ca noua(are un an juma') + husa proel noua,+2 cabluri+stativ.

e scula care m-a oprit din criza vand-cumpar.

mentionez ca griff-ul da clasa rapid la nu-ş ce jackson-uri(pe care le-am avut) si ibanez rg321(pe care l-am probat)

procesor zoom g2. are 2 luni,cutie,certificat de garantie.

pret foarte batut in cuie(nituit), fix(pentru ca stiu ce vand,din pacate) 13 MILIOANE

 

nu ma intrebati de ce le vand.am probleme serioase care necesita sacrificii,asa ca iau o pauza.

daca nu le dau in vreo doua zile ,probabil renunt.

 

 

post-200-1143943529_thumb.jpgpost-200-1143943559_thumb.jpgpost-200-1143943641_thumb.jpg

 

asa suna ibanez-ul pe doza bridge cu zoom-ul g2 distors_zoom_g2.mp3

Edited by stelica
Link to comment
Share on other sites

de unde esti maestre? Probabil as fi eu interesat numai sa vad cum se preteaza floydul.

 

n-are floyd,e un tremolo mai destept.

sunt din bucuresti.

haideti fratilor ca e belea scula.mi-am dat Jackson-ul dinky2(nu ma interesa floyd-ul) ca sa o iau pe asta si am avut de ales intre ea si un ibanez rg 321,nu conta pretul.

cand am pus mana pe griff-ul asteia am lasat dracu' ibanez-ul rg321,chiar daca are el doze infinity.

nu are nici-o zgaraietura,tastele sunt intacte.e finisata cu precizie elvetiana :)

accesul la tasta 24 e la fel de lejer ca la una neck thru,din cauza griff-ului wizard 2(desteapta chestie),spre deosebire de alte marci cu bolt on obisnuit,unde acces la tasta 24......mai bine nu!

 

detalii:doze H-S-H,corp basswood,griff wizard 2,taste Jumbo,hardware negru,selector in 5 pozitii.

latime griff:tasta 1=42mm(majoritatea au 43),tasta 24=56,

grosime griff:tasta 1=19,5mm,tasta 12=21,5mm.

corzi dean markley

 

e exact ibanez-ul rg370dx,numai ca fara floyd si doze infinity.

 

o spun inca o data,e RG nu GRG care e facuta in china.

 

nu va intrebati de ce o dau "o avea ceva,n-o avea....hmmm".dupa cum vedeti dau tot.

as da si timpu' n-apoi,daca as putea.....hmmm :)

 

sunt din bucuresti

veniti vedeti,auziti si va garantez ca plecati fara bani...

Edited by stelica
Link to comment
Share on other sites

Guest MieZu

Man, e un pret bun, dar fiindca nu ai luat rg321mh... aici eshti cam fraierutz... INFINITY SUNT ZEAMAAAA!!

Daca nu ai bani de SD,EMG sau DiMarzio, Infinity sunt oricand my second choice! In plus, e fixed bridge la rg321 si e lemn de MAHON!!!

Oricum, mult noroc cu vanzarea la rg170, e un pret bun pt o chitara bestiala!

MieZu

Link to comment
Share on other sites

Man, e un pret bun, dar fiindca nu ai luat rg321mh... aici eshti cam fraierutz... INFINITY SUNT ZEAMAAAA!!

Daca nu ai bani de SD,EMG sau DiMarzio, Infinity sunt oricand my second choice! In plus, e fixed bridge la rg321 si e lemn de MAHON!!!

Oricum, mult noroc cu vanzarea la rg170, e un pret bun pt o chitara bestiala!

MieZu

 

sunt de acord MieZu,dar mia placut pur si simplu la mana,vis-a-vis de singura rg321 pe care o gasisem in muzica,am mai si ramas cu niste bani si doar doza bridge ma intereseaza in special,doza,care se poate schimba.

 

apropo,m-am sucit, nu mai dau nimic !

scuzati incurcatura!

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.