www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Boss Gt-8, Gt-6


yamazaki
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
Guest Xirallic

decat sa iti iei boss gt6 sau gt8 mai bine cumperi digitech-u 2120...are unu un topic...parca ii la 500 euro cu pedala..am avut gt8 si gt6 si nu mi-au placut..in schimb cand mi-am luat 2120...am ramas cu gura casacata..jur.citeste pe net de 2120... sau fa altceva...incearca=le pe aman2-a si ai sa vezi mare diferenta... tin sa iti zic ca ii pe lampi 2120 :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am GT8 si sunt super multumit de el. Inca nu stiu eu sa-l strunesc bine, dar e destept tare si tonutile sunt misto. L-am luat de la Senia din magazin cu vreo 18 mil. Iti recomand sa-l iei din magazin, ca ai garantie un an :)

 

NU zic ca digitech-u 2120 nu suna bine. Parerea mea e sa le asculti pe amandoua inainte sa dai banii astia, ca sunta la aceeasi bani. Iti zic doar ca user de GT8 ca suna bine si e foarte manevrabil. Adica poti face modificari seriase la sunet, sa zicem pe scena unde nu prea ai timp de asa ceva, fara multa bataie de cap.

Multa bafta !

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

Eu am GT8 si sunt super multumit de el. Inca nu stiu eu sa-l strunesc bine, dar e destept tare si tonutile sunt misto. L-am luat de la Senia din magazin cu vreo 18 mil. Iti recomand sa-l iei din magazin, ca ai garantie un an :(

na..bravo....dar eu mi-am luat 2120 care ii pe lampi...si pot sa zic ca ii cam da fum la boss.... :) poate ne duelam odata ..cu efectele :)))) :)

 

apropo...zi si la mosu cu cat ti-ai luat marshallu?eu am cantat ieri pe un vs100 si mi s=o parut super misto

Link to comment
Share on other sites

na..bravo....dar eu mi-am luat 2120 care ii pe lampi...si pot sa zic ca ii cam da fum la boss.... :) poate ne duelam odata ..cu efectele :)))) :)

 

Posibil sa ai dreptate, nu zic nu, ptr ca nu l-am auzit. Da stii cum e, depinde si de doze, si de amp... Eu am doze active si MArshall mic de 30w si suna chiar bine zic eu (intotdeauna se poate mai bine ) :( .

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pot abtine, nu ma pot abtine, NU MA POT ABTINE ........... sa nu scriu un offtopic :)

 

mersi mult baieti dar cautam in martie acum nu mai am bani :)

 

Ar fi fost dragut din partea ta sa precizezi asta cand ai facut threadul. :)

 

SI MAI OFFTOPIC: Gandeste-te mai bine la procesorul pe care vrei sa ti-l iei(dak tot ai timp pana in martie) .... cunosc chitaristi la care daca nu scrie fender, marshall sau boss nu e buna scula, si pana si astia au recunoscut ca cand a fost scos pe piata gt-6 era cel mai tare, acum cele mai tari is astea cu lampi(nu gt-8) ... vezi si tu digiteku ala sau un zoom din ultima serie .... Nu zic ca bossurile alea sunt proaste ...... Sunt chiar scule tari ... dar in banii aia acum iti poti lua ceva mai CooL !!! Parerea mea .... daca un admin crede de cuviinta poate sa o stearga.

 

Corzi intinse baieti !!!!

Link to comment
Share on other sites

Trecand peste faza de 3 lei pe care a facaut-o copilu' yamazaky mai devreme, tin sa precizez ca la un GT 6 daca stii ce patchuri sa-i bagi... suna demential. Problema noastra este ca nu stim sa combinam sunetele iar manualul nu-l cititm decat ce ne intereseaza pe moment dupa care abandonam subiectul. "Gata, nu-i bun, il vand..." :)

 

Ca sa nu mai zic de tipul de chitara doza, sustainul, etc...

Link to comment
Share on other sites

Guest Fenderash

Tin sa precizez ca la un GT 6 daca stii ce patchuri sa-i bagi... suna demential.

 

Exact :).

 

B.K.Arthur ti`ai luat cumva GT6 de la Alex_Strat69 ?

Link to comment
Share on other sites

Trecand peste faza de 3 lei pe care a facaut-o copilu' yamazaky mai devreme, tin sa precizez ca la un GT 6 daca stii ce patchuri sa-i bagi... suna demential. Problema noastra este ca nu stim sa combinam sunetele iar manualul nu-l cititm decat ce ne intereseaza pe moment dupa care abandonam subiectul. "Gata, nu-i bun, il vand..." :)

 

Ca sa nu mai zic de tipul de chitara doza, sustainul, etc...

 

Nu am spus niciodata ca BOSS GT-6 sau GT-8 nu sunt scule bune ..... sunt chiar foarte bune si chiar scule profesionale .... dar momentan am febra lampilor............ .

 

si P.S. cred si eu ca sunt grele de reglat ... ai vazut cate butoane au ??? damn ... parca e un panou de comanda de la o centrala nucleara :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

Revin... pai e un fel de centrala nucleara man ! :)

Veniti la concertele Rising Shadow sa ascultati GT 6 si Boss Me 50 ! :)

 

Nu noi spunem ca suna bine, ci lumea ! :)

da sa vedeti cum suna un procesor pe lampi.... eee....

Link to comment
Share on other sites

baieti imi pare rau cand am facut theardul aveam bani , dar timp de o luna nu a dat nimeni nici un semn ca vinde, asa ca am dat bani pe altceva si pur si simplu am uitat de topicul asta si acum ati aparut cu toti cu oferte si credeti ca eu am facut in misto theardul.

deci sorry, am uitat sa zic la cineva sa il inchida, se mai intampla.

 

 

megasoft , cautam processor in martie anul acesta , acum nu mai caut,

Edited by yamazaki
Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

pacat...incearca sa iti iei un digitech 2120 sau 2112 ori de la rocktron voodu valve sau prophecy(dar mai bine 2120 daca ai un amp tzapan..crede-ma ca am un 2120 si stiu ce zic :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.