www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jackson Js32 Series


Guest tanarsinelinistit
 Share

Recommended Posts

Guest tanarsinelinistit

am vazut mai nou pe guitarshop.ro o serie noua de chitari entry-level. dintre toate cel mai tare m-ar tenta kelly-ul, numai ca nu am gasit nicaieri un review, un sound sample, orice, doar specificatii reci si degeaba :) can you help me out? isi merita banii? cu ce e mai buna ca aia veche?

Link to comment
Share on other sites

am vazut mai nou pe guitarshop.ro o serie noua de chitari entry-level. dintre toate cel mai tare m-ar tenta kelly-ul, numai ca nu am gasit nicaieri un review, un sound sample, orice, doar specificatii reci si degeaba :) can you help me out? isi merita banii? cu ce e mai buna ca aia veche?

 

Dupa specificatii is exact ca JS30. Singura diferenta ce o observ eu e shark fin inlay-ul.

Cat despre pret, mi se pare destul de ok. Eu am un JS20, si is foarte multumit de el(mai putin de doze).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Da, dar... indian cedro body?

 

E ok. Stai linistit. Nu e arin sau mahon, dar rezoneaza bine. Diferenta dintre indian cedro si arin ar fi ca arinul suna putin mai cald, iar indian cedro suna mai pe inalte, mai deschis. Nici cu sustain-ul nu sta mult mai prost decat SL3. Adevarul e ca SL3-ul ii neck-through si JS20 e bolt-on.

 

Am uitat sa mentionez ca JS20-ul meu are Seymour Duncan JB. Dozele stock sunt cam....triste. Au un hum si fac o microfonie de nu poti canta cu gain. Pe clean insa suna foarte bine la pretul asta.

Link to comment
Share on other sites

Guest tanarsinelinistit

Ma rog acum... trist. Nush ce sa inteleg, nu o iau sa dau concerte si nu ma astept sa sune ca o chitara de 3000e. E prima electrica pe care mi-o cumpar. O sa o aleg ori pe asta, ori un les paul 100, ori un epi dot. Am un buget de 300e si sunt deschis la sugestii...

Link to comment
Share on other sites

Mai bine decat un Les Paul 100, care nu e deloc o chitara rea, poti incerca un Epi Les Paul Standard sau Studio SH, sunt cateva de vanzare pe forum si cred ca poti gasi una care sa te multumeasca. Avantajul este ca vin din fabrica cu niste doze bunicele si ca sunt destul de ok si ca lucratura si ca lemn. deasemenea te poti uita in pretul asta dupa o chitara marca Vintage, mie mi s-au parut foarte reusite pentru pretul lor.

Link to comment
Share on other sites

Guest tanarsinelinistit

Pai da, dar sunt foarte sceptic, pentru ca la cei 16 anisori ai mei am strans greu astia 300 e. Si nu ma tenteaza sa-i dau pe o chitara pe care n am testat o, sa vad cum suna, cum se simte la mana, etc... De aia nu m-ar tenta un sh :)

Link to comment
Share on other sites

Pai da, dar sunt foarte sceptic, pentru ca la cei 16 anisori ai mei am strans greu astia 300 e. Si nu ma tenteaza sa-i dau pe o chitara pe care n am testat o, sa vad cum suna, cum se simte la mana, etc... De aia nu m-ar tenta un sh :)

 

In banii astia chitara mai comoda pentru mine nu am gasit. Aici nu poate sa te ajute nimeni. Tu va trebui sa probezi chitara. Mie imi place foarte mult grifful la JS20, deaia am pastrat-o, si am ales sa-i schimb dozele. Asa am 2 chitare gata de actiune oricand :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.