www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Care A Fost Prima Chitara La Care Ati "zdranganit"?


Guest david_stevevai4ever
 Share

Recommended Posts

Guest Catalin01

Prima chitara a fost o Aria acustica. Nu stiu modelul exact dar inca o mai am, o mai folosesc si suna foarte bine. Am fost foarte incantat cand am gasit-o pentru ca nu gasisem o chitara pe stanga desi cautasem destul de mult. Poze nu am cu ea, dar promit ca o sa fac :)

Link to comment
Share on other sites

Asta a fost prima chitara, defapt este inca 1-2 luni.

 

Uite aici monstruozitate...corp din metal ( nu foarte greu totusi) , grifful foarte greu, gros . Era ditamai lopata, daca o vezi zici ca e bass. Dozele nu stiu cate mai erau functionale, dar avea features pe care nu multe chitari le au. Cand comutai pe anumite doze, prindea radio romania actualitati :) ( chitara bagata direct in calculator).

Am mai scris despre asta, dar daca tot ai deschis topicul , ma gandesc sa o readuc la viata. Sunt curios cum suna bagata intr-un amp :)

Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

Chiar zici ca este bass. Ceva asemanator are nasul meu numa ca acea chitara este bass, seamana mult.

 

 

Uite aici monstruozitate...corp din metal ( nu foarte greu totusi) , grifful foarte greu, gros . Era ditamai lopata, daca o vezi zici ca e bass. Dozele nu stiu cate mai erau functionale, dar avea features pe care nu multe chitari le au. Cand comutai pe anumite doze, prindea radio romania actualitati :) ( chitara bagata direct in calculator).

Am mai scris despre asta, dar daca tot ai deschis topicul , ma gandesc sa o readuc la viata. Sunt curios cum suna bagata intr-un amp :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.