www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Korg Ax3000g


Guest Black18
 Share

Recommended Posts

Guest Black18

Sal Tuturor, Am deschis acest topic pentru ca , sper sa foloseasca cineva din voi korg ax3000g si sa posteze niste patch/uri .Pe google...prea putin.

Oricine foloseste sa si scrie aici patchurile , sau daca siti vreun site web cu asa ceva nu ezitati sa postati.Multumesc :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest Black18
si eu am unul dintre procesoare ax3000g, din pacate nici un patch de pe cele doua adrese mentionate mai sus nu suna grozav (cateva acceptabil). Asteptam userii din Romania care au avut rabdare sa tweak-uiasca sa posteze patch-urile lor. Multumim cu anticipatie...

 

 

asa e igorr... :):) tu cum ai conectorii?chitara - ax3000g- amp? sau ai si send si return....pentru ca eu nu prea am idee cam cu ce ar imbunatati, send si return cu amp...si nici nu am incercat?poti explica? (am vazut ca au trecut multe procesoare prin mana ta, o parere despre calitatea korg ax3000g ar prinde bine...in comparatie cu ....x

Edited by Black18
Link to comment
Share on other sites

Pai daca il bagi in bucla folosesti doar delay, reverb, chorus [toate mai putin distors compresor wah :-?] -> folosesti distorsia amp-ului; daca il bagi direct poti sa folosesti procesorul cu toate efectele dar fara distorsia din amp. Am avut si eu procesorul asta dar l-am dat... Distorsia e infecta dar ai niste efecte interesante pe acolo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.