www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Propunere Admini Mica Publicitate


Quetzalcoatl
 Share

Recommended Posts

REPORT!, f*ckdamnit, report the damned post. Sute de useri au dat un report la ultimul post [ceva de genul "se poate inchide"]. WHY the hell do you need special buttons ?

 

2. Din cate stiu eu NU se pot acorda privilegii userilor specifici, doar claselor/grupurilor.

 

In sfarsit m-am lamurit si eu, mersi! Credeam ca "Report!" primesc doar post-urile care nu respecta regulile forumului, si pentru care autorul postului raportat poate primi avertismente sau ban-uri, de asta am ezitat sa folosesc butonul.

 

Atat am vrut sa stiu, asta e solutia. Din punctul meu de vedere problema asta e rezolvata.

 

Mersi inca odata, Vektor, pentru clarificare. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pentru ca nu totdeauna functioneaza sistemul de report, vin si eu cu o propunere care sa imbunatateasca lucrurile legate de anunturile de la mica publicitate: se poate impune in sistem ca nici un user sa nu mai poata creea topic nou daca nu are locatia la profil si anuntul nu indeplineste niste reguli de bun simt (poze, serie, descriere, pret, mod livrare) iar introducerea datelor sa se faca manual sa nu permita(copy-paste) ? de exemplu: daca are toate conditiile indeplinite mai putin poze sa nu poata posta, sau toate conditiile mai putin locatie la profil, la fel sa nu poata posta; in felul acesta cred ca aceasta limitare ar ''aerisi'' mica publicitate, si ar fi si o metoda de descurajare a celor care fac topicuri multiple pentru acelasi produs. Daca se poate din punct de vedere tehnic, pentru ca acum exista in forum optiunea ''bump topic'' propun si o restrictie legata de numarul de caractere obligatorii(15-20 de caractere) pentru posturile din sectiunile de mica publicitate pentru a nu mai exista pagini intregi de ''up'' in cadrul unui anunt.

Link to comment
Share on other sites

Daca se poate din punct de vedere tehnic, pentru ca acum exista in forum optiunea ''bump topic'' propun si o restrictie legata de numarul de caractere obligatorii(15-20 de caractere) pentru posturile din sectiunile de mica publicitate pentru a nu mai exista pagini intregi de ''up'' in cadrul unui anunt.

 

Oi fi eu idiot, da chiar nu am inteles mai nimic din ce ai vrut sa expui in ultima propozitie. Si, acum vorbind din ceea ce am inteles, cred ca ceea ce vrei tu e sa pui restrictii de 15-20 de caractere pt mica publicitate? "vand pedala marshall 3246 - 1 Leu" deja is peste 20 de caractere. dar, pe langa asta, doresti si informatii suplimentare, si nr de telefon, si locatie, si modalitatea de livrare. unde?

 

Ori reformuleaza intr-o fraza coerenta, incat sa intelegem, ori explica-te.

 

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Oi fi eu idiot, da chiar nu am inteles mai nimic din ce ai vrut sa expui in ultima propozitie. Si, acum vorbind din ceea ce am inteles, cred ca ceea ce vrei tu e sa pui restrictii de 15-20 de caractere pt mica publicitate? "vand pedala marshall 3246 - 1 Leu" deja is peste 20 de caractere. dar, pe langa asta, doresti si informatii suplimentare, si nr de telefon, si locatie, si modalitatea de livrare. unde?

 

Ori reformuleaza intr-o fraza coerenta, incat sa intelegem, ori explica-te.

 

Numai bine

 

am propus restrictia legata de caractere ca sa nu existe 2-3-4 pagini in care omul isi scrie ''up''-ul zilnic. din lene n-o sa stea nimeni sa scrie cele 15 caractere langa up (sau ), si asa vanzatorii se vor obisnui sa foloseasca optiunea bump - in felul asta topicurile vor fi mai putin incarcate.

cealalta propunere este pentru a nu mai exista anunturi de genul ''vand amplificator 20 de lei'' iar cei interesati sa stea sa scrie: ''de unde esti? '', ''poze, livrare?'' ''mai e valabil?'' etc.

partea cu imposibilitatea de a da copy paste unui anunt si a-l raspandi in toate sectiunile cu gandul de a-si spori sansele de reusita se bazeaza tot pe lenea romanilor. n-o sa stea nimeni sa-si mai scrie anuntul cu toate detaliile impuse inca o data intr-o alta sectiune, mai ales ca exista sansa sa-i fie sters pentru topic multiplu.

 

uite si exemplul (ridicat la fileu):

http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/56218-vand-vand-sistem-wireless-chitara-samson/page__p__542986__fromsearch__1#entry542986

http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/56217-vand-sistem-wireless-chitara/page__p__542985__fromsearch__1#entry542985

http://forums.rgc.ro/index.php?/topic/56215-vand-sistem-wireless-chitara/page__p__542978__fromsearch__1#entry542978

 

baiatul asta vinde produsul in 3 sectiuni diferite. de ce? pentru ca deocamdata poate.

Edited by un chitarist
Link to comment
Share on other sites

Guest alehandro

As avea si eu o propunere,si anume aceea ca fiecare vanzator sau cumparator care finalizeaza o tranzactie sa-si inchida threadul,anuntand in acelasi timp pe eventualii doritori ca tranzactia s-a finalizat,urmand ca unul din moderatori sau admin sa stearga threadul,astfel incat sa nu se mai poata da reply si implicit sa nu se mai dezgroape threaduri de luni si ani de zile,(care nu specifica daca s-a finalizat tranzactia sau nu).Sanctiunea in cazul in care nu se specifica nimic in legatura cu finalizarea tranzactiei ar putea eventual sa fie aceasta: initiatorul threadului sa nu mai poata deschide un alt nou thread in sectiunea Publicitate o anumita perioada de timp(1-2-3 luni)Multumesc pentru atentie!

Edited by alehandro
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.