www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Junior


Guest Blooz
 Share

Recommended Posts

Am ezitat mult inainte de-a posta aici, dar pina la urma mi-am zis ca pe de-o parte lucreaza suficient ca sa merita o audienta chitaristica calificata (nu-i vorba de promotie ca nu-i nimic de vandut), si pe de alta parte ca eventualele critici mai mult sau mai putin simpatice o sa-l pregateasca pentru ceea ce-l asteapta (complimente a avut destule).

Are 15 ani, canta de 16 luni:

E numai primul minut din piesa, restul fiind inca prea greu (dar lucreaza tare).

Bineinteles ca-i voi traduce comentarele (daca vor fi) ca si raspunsurile lui.

Edited by Blooz
Link to comment
Share on other sites

Super tare baiat, se vede ca lucraza din spor si cu pasiune, are si un maestru pe masura, ce sa mai, mult inainte si felicitari inca o data!!

ps: da, la coment pe you tube este chiar bumblefoot (Ron Thal) in person!! Daca zice el ca e bine... inseamna ca e chiar bine!!!

numai bine!!

Link to comment
Share on other sites

Wow, mersi mult tuturor pentru feedback!

 

@AddRien

 

Piesele in lucru pentru inregistrari sint “I can’t play the blues” si “Fantasia Impromptue”. Mai e un pic de lucru ca nu-s usoare.

 

 

@Broknstringz

 

Ma simt sincer foarte onorat, dar stau la Paris. In schimb ai MAI-ul la Nancy, drept care imi zic ca ar trebuii sa fie ceva profesori competenti prin zona.

 

 

@Don MaXxX

 

Pentru piesa intreaga nu exista. O parte din riffuri a fost publicata in Young Guitar, se pare ca tabul cel mai complet si corect (cuprinzind riffurile care lipsesc pe YG, digitatia, dar fara solo) e cel facut de fii-miu (GP5, a adaugat o pista de bass si una de tobe). O gasesti pe forumul lui Bumblefoot, sau mai simplu direct aici: http://rapidshare.de/files/49069665/Guitar..._suck_.zip.html Sper sa dai un link daca o inregistrezi. Pentru moment se pare ca Junior e singurul care s-a aventurat cu un cover pe Youtube.

 

 

@Constatzin

 

Nascut pentru asta, se poate…am incercat ani de zile sa-l fac sa se intereseze de chitara si muzica…pina pe 25 septembrie 2008 il interesau numai video games. Astazi imi da in gura in fiecare zii pentru ca nu l-am obligat sa cante mai devreme.

 

 

@Noxifed

 

Vezi mai sus

 

 

@Adriano

 

Nu poti canta pe Ibanez ca tot omul, ca m-ai facut de rahat in thread-ul cu piesa funk (OK, m-am facut de rahat singur, dar orsicit…)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.