www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Chitara Imi Recomandati Cu 1100 Ron ?


Recommended Posts

Buna ziua, vreau sa aflu ce chitara imi recomandati sa cumpar cu 1100 de ron. Eu am o trupa, si sunt chitara solo. In general cant heavy metal(pantera, iron maiden,metallica) si rock(ac/dc,twisted sisters,scorpions). As fi recunoscator daca as afla parerea voastra. :)

 

Vroiam sa cumpar un peavey rotor ex http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=232

 

ce parere aveti?

Edited by Zdranganitorul_fara_minte
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Eu ti-as recomanda un Epiphone SG G400, dar din pacate e ceva mai scump de 1100 RON, dar pentru ce vrei tu e chitara ideala.

 

Eu ti-as recomanda un Epiphone SG G400, dar din pacate e ceva mai scump de 1100 RON, dar pentru ce vrei tu e chitara ideala.

 

 

Ha-ha! Asa ceva am eu de vanzare, daca vrea. Si e si cu doze Seymour Duncan, dar nu discut sub 1500 ron. Oricum e aproape data pe un 7string :)

Link to comment
Share on other sites

ok, multumesc. dar totusi alte sfaturi? ma intereseaza ceva care sa aiba pe clean un sunet cat de cat crispy, si se intelege ca pe distors un output mare.

 

Pai da! G400 are un sunet foarte crispy pe curat, cu dozele AlNiCo din fabrica! Daca vrei altceva dupa aceea, schimbi dozele, dar cum vine chitara din fabrica este, intr-adevar, ce ti-ai dori!

 

Sau cum ziceam, incearca si LTD-uri... :)

Link to comment
Share on other sites

e ok, cu incredere

Buna ziua, vreau sa aflu ce chitara imi recomandati sa cumpar cu 1100 de ron. Eu am o trupa, si sunt chitara solo. In general cant heavy metal(pantera, iron maiden,metallica) si rock(ac/dc,twisted sisters,scorpions). As fi recunoscator daca as afla parerea voastra. :)

 

Vroiam sa cumpar un peavey rotor ex http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=232

 

ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.