www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Va Rog Sa Ma Ajutati, Va Implor, Ajutati La Restaurarea Unei Chitare Acustice Vechi!


Guest Metallica!!!!!!!!
 Share

Recommended Posts

Guest Metallica!!!!!!!!

Buna ziua, sunt nou pe aici si tocmai mi-am facut un cont si am zis sa cer si eu ajutor.Problema este urmatoarea:Am o chitara reghin cam din anul 1970 care mi-a dat-o tatal meu, a avut-o in tinerete si..partea putin funny e ca desi nu prea stia sa cante avea foarte mare grija de ea.... . Zilele astea a gasit-o pe la subsol si ii lipsesc cheitele, corzile si o chestie de fier de care se prindeau corzile la baza ei(see the photos).Corzi am gasit la un magazin deci asta nu e o problema, cheite am gasit la un magazin dar nu stiu daca sunt marimea potrivita. IL ROG PE ACELA CARE ARE CUMVA ACELE PIESE SA IA LEGATURA CU MINE, EVENTUAL LE PLATESC!!!!PLSS AJUTATI LA RECONDITIONARE, PT CA TIN FOARTE MULT LA CHITARA.

 

 

 

Eu zic ca este intr-o stare bunicica si va iesi ceva misto din ea :) pt sfaturi referitoare la reconditionare nu ezitati sa postati

 

 

PLSSS HEEEEELP

post-1508-1142457465_thumb.jpg

post-1508-1142457477_thumb.jpg

post-1508-1142457492_thumb.jpg

post-1508-1142457502_thumb.jpg

post-1508-1142457548_thumb.jpg

post-1508-1142457556_thumb.jpg

post-1508-1142457564_thumb.jpg

Edited by Metallica!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest Metallica!!!!!!!!

gata am pus pozele, erau bmp si nu le accepta si le-am modificat.plss help

 

pai... pune pozele.

am pus poze

Link to comment
Share on other sites

Guest Metallica!!!!!!!!

va rog sa dati raspunsuri here. lutier....interesting acum o sa caut. dar poate am norocu si gasesc piesa aia de fier...si chei doaamnee :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Metallica!!!!!!!!

l-am verificat, chiar inainte sa postez aici dar eu practic vreau sa gasesc pe cineva care are chestiile alea...acolo ala a vandut-o..si aia avea cordar si chei

 

nu prea am gasit nimic ...despre lutier..are cineva ceva adrese, site-uri?cosu imi dai si mie id-ul tau de mess?

Link to comment
Share on other sites

daca dintr-un motiv sau altul te decizi sa o vinzi,Metallica,eu sunt aici.just name the price!

cat despre chitara din thread-ul pe care l-a dat Cosu,eu am cumparat-o si a trebuit sa ii pun bridge sa ii schimb cheitele sa o lacuiesc si sa o lipesc.toate astea le-a facut domnul Baicea la un pret de nimic.

Edited by Moisoiu
Link to comment
Share on other sites

Guest Metallica!!!!!!!!

daca dintr-un motiv sau altul te decizi sa o vinzi,Metallica,eu sunt aici.just name the price!

cat despre chitara din thread-ul pe care l-a dat Cosu,eu am cumparat-o si a trebuit sa ii pun bridge sa ii schimb cheitele sa o lacuiesc si sa o lipesc.toate astea le-a facut domnul Baicea la un pret de nimic.

imi dai si mie id-ul de messenger al lui domnul baicea, poate ma ajuta si pe mine.

 

 

BTW - credeti ca e in stare buna chitara?

Link to comment
Share on other sites

Guest Metallica!!!!!!!!

am si eu o acustica din 70 si ceva facuta, realmente, praf.

 

ma intereseaza o reconditionare. daca decizi sa ti-o repari la vreunul din maiestrii de mai sus da-mi te rog un mesaj cu impresii despre cum a iesit :)

daca e sa o reconditionez am sa las mesaj aici cu poze :) in tot cazu mi-a placut cum a facut-o domnul Baicea pe chitara din linkul care mi l-a dat Cosu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Fenderash

Daca esti din Bucuresti poti sa te duci la Grosmann ca nu cred ca te costa prea mult.

Edited by Fenderash
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.