www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Marius Pop Pe Un Backing Track De Marco Sfogli...


soiuz
 Share

Recommended Posts

excelent.ne poate da marius niste detalii despre chitarile LAGUNA?mersi mult :)

 

Daca vrei iti pot da eu cateva detalii, eu am cumparat-o de pe eBay si i-am dat-o lui Marius acu' un an jumate.

  • Louisiana Swamp Ash body - foarte frumos
  • AAA Flamed Maple veneer top - la fel, foarte frumos
  • Available in Trans Black or Trans Red
  • Hard -Rock maple neck / Thick Indian Rosewood Fretboard
  • 24 Frets
  • Flatter fretboard radius
  • Jumbo Frets - per total un gat foarte comod, Marius i-a tras un action de 3 microni :)
  • Double locking trem system - Wilkinson cred, putea fi un pic mai bun dar e OK
  • HH Pickup configuration w/Alnico magnets & coil tap (double paraffin dipped) - foarte hot, probabil tot Wilkinson, dar suna foarte bine, pot fi scoase tonuri de la tele in mod split coil la cele mai suparate metale
  • Black Hardware
  • Strap Locks included - ?, poate mai nou...

http://www.playlaguna.com/models/index.cfm?model=le524frtbk

 

Am luat-o de pe eBay cu vreo 300$, cu transport cu tot a ajuns aici la vreo 300E (am scapat fara vama...). De cand a vazut-o Marius i s-a lipit de mana si de atunci e chitara lui "de studio" (din cauza versatilitatii tonale)

Cauta pe profilul lui Marius de YouTube si vei gasi o gramada de chestii foarte diferite cantate cu ea.

Din pacate nu aduce nimeni in Romania si nici in Europa nu stiu vreun distribuitor.

Link to comment
Share on other sites

Foarte fain, cu vana, un meserias. Eu tot astept albumul ala solo al lui. Succes.

PS. @soiuz: de ce nu i-ai dat sa cante si pe MusicMan-ul cu goarna?

 

E aproape gata albumul, mai trebuie tras bassu' - sti cum e cu basistii doctore...

Cat despre chitara cu goarna..., zicea Marius ca al doilea album va fi etno..., sau etno-dance..., nu mai stiu exact. Poate atunci :)

Link to comment
Share on other sites

merci de info bro,iti jur ca nu stiam atatea despre chitara mea,am pus deja la bookmarks pagina asta

Daca vrei iti pot da eu cateva detalii, eu am cumparat-o de pe eBay si i-am dat-o lui Marius acu' un an jumate.

  • Louisiana Swamp Ash body - foarte frumos
  • AAA Flamed Maple veneer top - la fel, foarte frumos
  • Available in Trans Black or Trans Red
  • Hard -Rock maple neck / Thick Indian Rosewood Fretboard
  • 24 Frets
  • Flatter fretboard radius
  • Jumbo Frets - per total un gat foarte comod, Marius i-a tras un action de 3 microni :)
  • Double locking trem system - Wilkinson cred, putea fi un pic mai bun dar e OK
  • HH Pickup configuration w/Alnico magnets & coil tap (double paraffin dipped) - foarte hot, probabil tot Wilkinson, dar suna foarte bine, pot fi scoase tonuri de la tele in mod split coil la cele mai suparate metale
  • Black Hardware
  • Strap Locks included - ?, poate mai nou...

http://www.playlaguna.com/models/index.cfm?model=le524frtbk

 

Am luat-o de pe eBay cu vreo 300$, cu transport cu tot a ajuns aici la vreo 300E (am scapat fara vama...). De cand a vazut-o Marius i s-a lipit de mana si de atunci e chitara lui "de studio" (din cauza versatilitatii tonale)

Cauta pe profilul lui Marius de YouTube si vei gasi o gramada de chestii foarte diferite cantate cu ea.

Din pacate nu aduce nimeni in Romania si nici in Europa nu stiu vreun distribuitor.

 

 

albumul pe care il voi imprima cu smiley va fi etno-house ,inca mai lucram la prototipul chitarii.s-ar putea sa o facem cu 2 goarne pentru ca vor fi multe solo-uri

E aproape gata albumul, mai trebuie tras bassu' - sti cum e cu basistii doctore...

Cat despre chitara cu goarna..., zicea Marius ca al doilea album va fi etno..., sau etno-dance..., nu mai stiu exact. Poate atunci :D

 

 

buturuga mica rastoarna carul mare :) glumeam .thanks man

aschia nu sare departe de trunchi :)
Edited by mario_d
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

soiut, care incalzire bro??? :) de fapt este un concurs, unde sunt judecatori niste chitaristi deosebiti. Mam chiar uitat de sera, si la alti concorenti mai 'rasariti', marius are sanse sa ajunga in finala (adica sa ia premile), din punctul meu de vedere.

Dintre toti concurenti am remarcat un vechiu 'rival' al lui marius (din ultimu guitar idol), Muris varajic, fenomenal, i face concorenta directa, prea pregatit(timing, bitul, frasing etc..). Din pacate nu putem sa votam si noi de data aceasta, dar cred ca e mai bine asa, pentru marius in primul rand, vazand resultate din ultim guitar idol unde de miii de useri pe RGC marius a avut o mana de voturi in conditie in care multi dintre noi au votat de mai multe ori. cu atitudine aceasta, mai bine un juriul de persoane pregatite si straine, decat sa te lasi pe mana 'conationalilor', care au demonstrat ca cand cine vorba de sprijni un coleg nu sunt de niciun folos, nu toti ce i drept dar din pacate multi. Oricum, felicitari marius!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.