www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Craciun


Guest AmD
 Share

Recommended Posts

Dintre cele 2 Takamine. Daca tot vrei Takamine, cea mai ieftina chitara de la ei care zic eu ca isi merita foarte bine banii ar fi EG340SC. Daca vrei o chitara ok la un pret foarte bun poti incerca Ibanez PF60SECE, sau mai bun, Ibanez AW15ECE-LG. AW15 e o chitara care suna foarte bine pentru cati bani costa si are un grif foarte usor de cantat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Pantsless
[...] sau mai bun, Ibanez AW15ECE-LG. AW15 e o chitara care suna foarte bine pentru cati bani costa si are un grif foarte usor de cantat.

Pentru ca mi-am extins bugetul la 1000 lei, ma gandeam si eu sa merg pe un aw15, insa varianta acustica. Vad ca ai pareri bune de electro-acustica, dar banuiesc ca si varianta cealalta ar fi o alegere la fel de buna, nu?

Si cu putin noroc, o voi lua vinerea asta. Daca nu cumva am ghinionul sa nu o gasesc la McMusic Iasi. Totul e posibil... defapt, daca ma gandesc mai bine, cu "norocul" meu ma astept sa gasesc ORICE chitara numai aia pe care o vreau eu nu :/

Edited by Pantsless
Link to comment
Share on other sites

gata........dupa ce am intrat pe thomann si am vazut sound-ul fiecarei chitara..........ibanezul a sunat parca prea ascutin si takamine foarte cald asa ca am ales Takamine.........m-am rezolvat pentru craciun :)

 

 

 

am dat comanda la m&c si am primit de la mos craciun si un tricou gratis:))pe joi sper sa imi vina chitara............da cu zapada asta cine stie..........intrarea in galati este oprita :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.