www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tre Sa Incerc


greengod
 Share

Recommended Posts

Hei am si eu niste intrebari,am 17 ani si mam gandit sa ma apuc de chitara sa fac trupa cu cativa prieteni defapt cei mai buni prieteni.Si ma intrebam daca nu ii prea tarziu sa invat la varsta asta.......io cred ca nu . :) ceilalti din trupa sunt mai mici la varsta in medie 13-16 ani........

 

nu tre sa stii sa canti ca sa ajungi intro trupa sunt atatea formatii care confirma asta

nu e nici odata prea tarziu

chiar daca nu o sa o faci ca o meserie te asigur ca e printre putinele hobbiuri care iti ofera atata satisfactie

Link to comment
Share on other sites

si ce gen cantati? :)

 

a... da,intrebarile sunt; va fi o pierdere de timp,voi fi frustrat dacanu voi reusi sper ca nu si eu cant de placere :)

 

wow chiar cantati bine,parerea mea este ca aveti macar un viitor...... .Eu ma axez pe alt gen mai agresiv thrash metal si tot in acest timp si frumos.............................ce sa zic bafta pe viitor(love girls voice) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
Hei am si eu niste intrebari,am 17 ani si mam gandit sa ma apuc de chitara sa fac trupa cu cativa prieteni defapt cei mai buni prieteni.Si ma intrebam daca nu ii prea tarziu sa invat la varsta asta.......io cred ca nu . :) ceilalti din trupa sunt mai mici la varsta in medie 13-16 ani........

 

Nu stai in bucuresti si ai gasit trupa cu membri cu varsta intre 13-16 ani????!?! Care e secretu'? Iti dau acustica daca mi-l spui si functioneaza si in ct!

Link to comment
Share on other sites

tipul acela ce canta cu picioarele ii fenomenal :) ,asta da vointa

 

 

dai seama ?

daca tipul acela a invatat sa cante cu picioare saracul , nu vad ca un om sanatos cu 2 maini daca VREA sa invete de ce sa nu poata ... poate nu iasa un Santana sau Steev Vai dar totusi preferatele lui o sa stie sa cante ... de aceea vorbele de gen "mai bine lasa " pe cand omul vrea sa invata sunt mare prostii ... ma bucur ca in topicul asta nici din gluma nu a zis nimeni , ca poate cineva ia pe serios si o lasa :)

 

green daca sunteti incepatori si vreti cat de repede se poate sa cantati cateva piese impreuna in echipa i-ati ore de la prof , sunt profesori care se ocupa chiar si cu band-uri ... va fi cateva luni de invatat , lucruri esentiale si tehnici inainte ce o sa incepeti dar daca faceti numai dupa capul vostru pierdeti mult timp important batand pas pe loc ... hai sa zic , sunt foarte invidios pe voi :D:)

Link to comment
Share on other sites

:)

dai seama ?

daca tipul acela a invatat sa cante cu picioare saracul , nu vad ca un om sanatos cu 2 maini daca VREA sa invete de ce sa nu poata ... poate nu iasa un Santana sau Steev Vai dar totusi preferatele lui o sa stie sa cante ... de aceea vorbele de gen "mai bine lasa " pe cand omul vrea sa invata sunt mare prostii ... ma bucur ca in topicul asta nici din gluma nu a zis nimeni , ca poate cineva ia pe serios si o lasa :)

 

green daca sunteti incepatori si vreti cat de repede se poate sa cantati cateva piese impreuna in echipa i-ati ore de la prof , sunt profesori care se ocupa chiar si cu band-uri ... va fi cateva luni de invatat , lucruri esentiale si tehnici inainte ce o sa incepeti dar daca faceti numai dupa capul vostru pierdeti mult timp important batand pas pe loc ... hai sa zic , sunt foarte invidios pe voi :D:)

Link to comment
Share on other sites

Sa-ti raspund la intrebare alinmetallica;pai eu sunt prieten cu cei ce vreau sa fac trupa de cand eram foarte mic si toti ascultam cam acelasi gen de muzica,si eu am propus sa incepem sa cantam,decat sa pierdem vremea pe calculator si ei au cazut de acord cu mine.Cam astai secretu meu.....................sper sati fie si tie de folos :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.