www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Pillfed Cauta Vocal


Sto
 Share

Recommended Posts

Salutari tuturor.

 

Din pacate am fost nevoiti sa renuntam la colaborarea cu fostul vocal din diverse motive, si acum cautam un vocal nou.

 

Ne intereseaza un stil vocal destul de agresiv (scream/growl) in vena Lamb Of God/Children Of Bodom/Slipknot/Pantera/Killswitch Engage/Machine Head, dar suntem deschisi si la posibilitatea unui vocal mai melodic, in genul Disturbed.

 

Nu avem restrictii de varsta si/sau de sex. (Asa ca fetelor, daca va tine plamanu'... noua ne place si Kittie/Arch Enemy, etc. :) )

 

Suntem din Alba-Iulia, asa ca speram la un vocal/vocalista din zona, desi nu este exclus sa faca naveta din Cluj sau Sibiu, daca acesta/aceasta este dispus(a).

 

Contact:

 

ID Messenger si E-Mail: pillfed_guitar@yahoo.com

 

(Sau PM aici pe forum).

Link to comment
Share on other sites

EEE,na... eu cant chitara vocal.. dar sunt cam prea mic stii tu.. voce am cum spui tu agressive.. eu ascult doar trash rock de admirat trupa Truda :) .. in caz k nu ai ascultat-o cauta si eu cam dupa ei ma ghidez...

dar din pacate varsta nu am am doar 13 ani... :)

 

Scz pt poza cu AC/DC cea din dreapta e sigla de la TRUDA

post-12712-1260220025_thumb.jpg

post-12712-1260220094_thumb.jpg

Edited by secutu
Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
EEE,na... eu cant chitara vocal.. dar sunt cam prea mic stii tu.. voce am cum spui tu agressive.. eu ascult doar trash rock de admirat trupa Truda :) .. in caz k nu ai ascultat-o cauta si eu cam dupa ei ma ghidez...

dar din pacate varsta nu am am doar 13 ani... :)

 

Scz pt poza cu AC/DC cea din dreapta e sigla de la TRUDA

 

Aoleu nu suport cand se face greseala asta. Auzi trash... Trash sa-i zici lu' &*@^.

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
Are 13 ani. Ce vrei si tu.

 

I'm 13 too. Abia am implinit in noiembrie, dar hai ca deja fac off cam mult. Succes la gasirea unui vocal man!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.