www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gibson Dark Fire


Guest bahalex
 Share

Recommended Posts

Guest bahalex
Mi se pare destul de misto ideea. E veche "vestea", intr-adevar, nu stiu de ce a aparut abia acum pe forum.

Stiu de chitara asta de ceva vreme, dar tocmai ieri am observat ca nu era nimic despre ea aici si m-am gandit sa fac topic sa aflu si parerea altora.

Link to comment
Share on other sites

Legion, exemplele tale nu urmeaza aceeasi logica. Dark Fire e pentru Porsche asa cum Les Paul e pentru Volkswagen, got it?

 

Bun, iti acordezi chitara pe scena, faci o piesa de 6 minute in 6 acordaje diferite. Who gives a shit? Tot aceleasi note muzicale le cinti.

Nu incerc sa conving pe nimeni, din partea mea sper sa aveti toti cite un Dark Fire, mie nu-mi trebuie.

 

Hey mister Legion, inapoi la logica ta. Explica-mi si mie de ce un Custom Shop facut exact cum se facea pe vremea scrisorilor suna mai bine decit Dark Fire? Nu tot ce e nou e si bun si te rog data viitoare n-o mai da la mintea cocosului, mkay?

 

Daca as avea 3000 de euro sigur i-as da pe altceva decit pe auto-shit si pe carbon inlay.

Asa, de curiozitate, daca ati avea de ales intre un Dark Fire si un Gibson VOS, ce-ati alege?

Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

daca as avea 3000 de coco, as cumpara-o. Cel putin sistemu de acordare l-as cumpara. Si nu sunt idiot incat sa nu fiu in stare sa acordez o chitara, dar e foarte marfa ca in fix 5 secunde sa ma acordez din drop c in open g.(de exemplu). Cat despre capacele dozelor...da, trebuie sa fiu de acord ca nu sunt chiar extraordinar de interesante, le-as da jos, ca de-aia am maini.

Link to comment
Share on other sites

Daca as avea 3000 de euro sigur i-as da pe altceva decit pe auto-shit si pe carbon inlay.

Singurul auto-shit e cel folosit abuziv de rapperi care "canta" si cam toate tipele care "canta".

Sunt curios ce parere ai de chitarile lui Matthew Bellamy, cu Kaoss Pad, MIDI strip si alte efecte incluse.

Link to comment
Share on other sites

Legion, exemplele tale nu urmeaza aceeasi logica. Dark Fire e pentru Porsche asa cum Les Paul e pentru Volkswagen, got it?

 

Bun, iti acordezi chitara pe scena, faci o piesa de 6 minute in 6 acordaje diferite. Who gives a shit? Tot aceleasi note muzicale le cinti.

Nu incerc sa conving pe nimeni, din partea mea sper sa aveti toti cite un Dark Fire, mie nu-mi trebuie.

 

Hey mister Legion, inapoi la logica ta. Explica-mi si mie de ce un Custom Shop facut exact cum se facea pe vremea scrisorilor suna mai bine decit Dark Fire? Nu tot ce e nou e si bun si te rog data viitoare n-o mai da la mintea cocosului, mkay?

 

Daca as avea 3000 de euro sigur i-as da pe altceva decit pe auto-shit si pe carbon inlay.

Asa, de curiozitate, daca ati avea de ales intre un Dark Fire si un Gibson VOS, ce-ati alege?

 

Nu ma intreba pe mine de ce suna "prost", intreaba-i pe cei de la Gibson. Ei stiu cel mai bine dupa ce "reteta" au construit chitara.

Dar nu despre asta ziceam eu, ci despre faptul ca ai mentalitate de adolescent pentru care o chitara trebuie sa fie intr-un anumit fel si orice deviatie e blasfemie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.