www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Musaro Bolly 'comic' Video Jam Session!


Musaro Adriano
 Share

Recommended Posts

Ca de obicei, a devenit un clasic, jam session intre prieteni RGC!! Ieri sera dupa Martone si conert lui Gram ne am dus intro sala a lui DODO si Costantzin si impreuna cu Puiu, Neuro, bolly si mai era unu care imi scapa numele am tras niste jam pana la 1:30 diminata!

Dupa o noapte cu visuri de armonicele a lui martone si hyper 'clean' speed a lui gram dimineata asta nu am mai reusit sa tragem nimic!

A iesit cam asa ceva:

Distractie placuta!!

PS. Video la sfarsit poate sa contina un limbaj un pic vulgar (in toate limbile!!) Interzis visionare copiilor sub 16 ani!! numai bine!

Link to comment
Share on other sites

L am convins pe neuro sa se lase de chitara si sa ia basul si ne am facem trupa toata gasca cu neuro la bas si dodo la tobe :)

 

Demult nu m am simtit asa bine.

 

L am convins pe neuro sa se lase de chitara si sa ia basul si ne am facem trupa toata gasca cu neuro la bas si dodo la tobe :)

 

Demult nu m am simtit asa bine.

 

Le:

M am uitat la ce ati tras dimineata bolly cu adriano hai ca la cat de obositi erati, ati tras super bine. bravo.

Link to comment
Share on other sites

ART frate unde drac esti????????? ma bucur ca ai aparut bro!!!! :)

@Puiu: pentru prieteni marele COCOS!! Super poze, nici eu nu tam vazut umbland cu aparat, data vitoare avertzaza si tu ca nah, te fac si eu un zambet!! :)

Ps. Tari pantofi lui Neuro!! Costantin e ca mine, cu ochi pe chitara ca per fem...butelie..butelie se zice!!! :)

Link to comment
Share on other sites

merci chris, sa stii ca esti binevenit oricand pe aici cand treci pe langa capitala, te asteptam. Este un fel de a socializa intre chitaristi, si nu numai, sa strangem noi prietenie, sa facem schimb de esperiente si de ce nu, sa ne simtim bine.

Am vazut ca intre chitaristi exista un fel de 'privacy', adica frica de arata, sau de a desvalui punctul slab fiecaruia (sau puncte ma rog..), sau de a desvalui ceva personal, sau, mai des intalnit, vad un jam session ca o confruntare directa, ca pe un duel zicem (vedem cine are mai mare, sa ne intelegem)...chesti copilaresti de persoane frustrate care nu au inteles ca numai schimb direct de esperienta, socializare si studiu poate sa aduca resultate in timp, si, ca musica trebuie luata ca atare, adica ceva care naste din sentimente, din influente, din esperienta indiferent de nivelu fiecaruia. Primul lucru care fac scolile cele mai cotate europene, de unde nasc mari artisti, este exact acest, JAM SESSION CLASS obligator din anul 1. Din pacate sunt sute de chitaristi in tzara dar din cei care au inteles si sau adaptat sunt inca putini, dar cum vezi fenomenul este in crestere, inseamna ca lumea a inceput sa fie mai deschisa la nivel mental inainte de toate!! Numai bine bro!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.