www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Procesoar 2 In 1 Exista? Pt 2 Chitare Separate?


Guest omuletzu verde

Recommended Posts

Guest omuletzu verde

aveti idee daca exista vreun procesor care sa aiba intrari separate pentru doua chitare si sa functioneze independent...? stiu ca e ilogixc poate dar e o curizitate si o seminecesitate a lui

Link to comment
Share on other sites

aveti idee daca exista vreun procesor care sa aiba intrari separate pentru doua chitare si sa functioneze independent...? stiu ca e ilogixc poate dar e o curizitate si o seminecesitate a lui

Nu e deloc ilogic.

Exista procesoare de rack "true stereo", cu 2 intrari si 2 iesiri, cu cai independente, care proceseaza semnalul separat .... poti sa programezi preseturi astfel ca sa ai efecte diferite pe cele doua cai, vezi unele modele de la Alesis, A.R.T. si Digitech. Totusi majoritatea au doar "time based" effects, nu si etaje de gain. La o adica poti trece semnalul prin ceva "distors", in mod independent, in care caz poti folosi evident cutiuta favorita a fiecarui chitarist. Un procesor chiar misto care imi vine in minte acum este modelul "Quad" de la Digitech, care are 4 (patru!) cai independente, deci poti seta patru cai mono, sau doua full stereo, totul din aceiasi dracovenie (de rack, bineinteles). Mai vezi si tu pe net, ca sigur gasesti ceva... astea de care iti spun eu au aparut deja de niste ani buni, pina acum or fi altele si mai dezghetate.

Rock on! :)

Link to comment
Share on other sites

lipesti doua cu banda/superglue/etc intre ele si totul e frumos :)

 

De ce ar vrea cineva asa ceva? Sa aveti bataie pe el cand trebuie sa schimbati amandoi, in acelasi timp,efectele? :)

(nu cred ca sereferea la procesoare de studio sau rack-uri)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.