www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Site-uri Cu Scule De Cumparat On-line


Guest Hetfield_escu
 Share

Recommended Posts

Guest Hetfield_escu

M-am gandit ca ar fi util un astfel de topic.Sa spunem toate site-urile serioase care au vanzare de scule on-line.Pe mine unul chiar m-ar interesa.Eu nu stiu decat de www.music123.com

Da-ti si voi tot ce stiti....

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

hmm...

www.musicstore.de

www.thomann.de

www.zzounds.com

www.musiciansfriend.com

 

si mai sunt si altele dar nu le mai stiu acu

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea
www.zzounds.com

www.musiciansfriend.com

astea doua nu trimit in romania :)

 

nu stiu despre musiciansfriend.com daca trimite in Romania, dar zzounds.com trimite sigur ca de acolo si-a luat Overdrive ceva acum

:)

Link to comment
Share on other sites

http://www.zzounds.com/shipping

Shipping Destinations

 

We do not ship outside of the U.S. or to P.O. boxes or to U.S. territories such as Guam, Puerto Rico, and the Virgin Islands. We do ship to APOs and FPOs at our normal low rates, though oversized items may be ineligible. We do ship to Alaska and Hawaii, though surcharges may apply since ground service is not available to those states.

probabil ca overdrive le ia printr-un intermediar

Link to comment
Share on other sites

We do not ship outside of the U.S. or to P.O. boxes or to U.S. territories such as Guam, Puerto Rico, and the Virgin Islands. We do ship to APOs and FPOs at our normal low rates, though oversized items may be ineligible. We do ship to Alaska and Hawaii, though surcharges may apply since ground service is not available to those states.

 

Nu incurca Amerom-ul cu zZounds. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

frate, voi imi aratati ce scrie pe siturile lor, eu va zic un lucru real, daca l-a luat prin cineva asta e altceva, cert este ca la luat de acolo

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

mah parca pe music123.com ai o optiune unde iti calculeaza automat transport pana in ROM

cauta si tu pe acolo

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

Da intr-adevar pe music123 iti calculeaza exact taxele iar pt. o chitara te costa pe langa pretul ei $197 numai taxele de transport :) .E mult.Pacat....au preturi excelente la scule.

Link to comment
Share on other sites

Uite ca tocmai mi-a venit un colet de la http://www.musik-produktiv.de! :)

 

Continutul - doua cliplock-uri DiMarzio, un set de GHS Boomers TNT si trei seturi de taste Dunlop 6000. Am platit in total cam 100 de Euro, din care 23 de Euro transportul si inca vreo 30 de mii taxele postale la noi.

 

Am platit cu un Debit Card, direct de pe site. Initial am introdus numarul gresit, dar au fost foarte prompti sa ma anunte asta asa ca am putut sa-i sun imediat si sa remediez problema la telefon.

 

Au trimis pachetul imediat, dar nu stiu de ce a durat totusi asa mult (doua saptamani) - poate pentru ca metoda de transport a fost posta normala - mesagerie.

 

Fiti atenti ca toate preturile de pe site includ TVA-ul lor de 16%, care nu este perceput cand fac o vanzare in strainatate - practic aveti 16% reducere :)

 

Mentionez ca a venit cu factura si tot restul, deci totul a fost 100% legal :)

 

Merita stiut in caz ca vreti sa va luati vreo pedaluta sau, stiu eu, cateva seturi de corzi or smth :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

Thanx 4 the tip Cearny.E bine ca stiu ca in sfarsit cineva a primit ceva de la un site din afara si ca stiu acum si costurile aproximative cat si durata de asteptare.

Link to comment
Share on other sites

Salutare!Intr-adevar am luat un DSP2024 care sa il folosesc in bucla de efecte a unor amplificatoare.Niste amici de-ai mei si-au luat 2 chitari (bass+chitara :) )si m-au bagat si pe mine la un loc cu ei.De asta s-a ocupat o firma din Bucuresti.Nu stiu prea multe dar daca intereseaza pe cineva o sa il indrum.

Link to comment
Share on other sites

Guest DarkMan2004
Uite ca tocmai mi-a venit un colet de la http://www.musik-produktiv.de! :)

 

Continutul - doua cliplock-uri DiMarzio, un set de GHS Boomers TNT si trei seturi de taste Dunlop 6000. Am platit in total cam 100 de Euro, din care 23 de Euro transportul si inca vreo 30 de mii taxele postale la noi.

 

Am platit cu un Debit Card, direct de pe site. Initial am introdus numarul gresit, dar au fost foarte prompti sa ma anunte asta asa ca am putut sa-i sun imediat si sa remediez problema la telefon.

 

Au trimis pachetul imediat, dar nu stiu de ce a durat totusi asa mult (doua saptamani) - poate pentru ca metoda de transport a fost posta normala - mesagerie.

 

Fiti atenti ca toate preturile de pe site includ TVA-ul lor de 16%, care nu este perceput cand fac o vanzare in strainatate - practic aveti 16% reducere :)

 

Mentionez ca a venit cu factura si tot restul, deci totul a fost 100% legal :)

 

Merita stiut in caz ca vreti sa va luati vreo pedaluta sau, stiu eu, cateva seturi de corzi or smth :(

 

am si eu o intrebare: tu stii germana? ca ma gandesc oare cum ai facut comanda

Link to comment
Share on other sites

Daca vreti va pot aduce la comanda orice din State.

 

Salut, dane te rog mai multe informatii, preturi etc.... adica la un pret de pe music123 cat mai punem pana la pretul la care o poti aduce tu ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu
Salut, dane te rog mai multe informatii, preturi etc.... adica la un pret de pe music123 cat mai punem pana la pretul la care o poti aduce tu ?

Da...ma intereseaza si pe mine anumite scule tot de pe acelasi site.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest x_pert18marius

Daca vreti va pot aduce la comanda orice din State.

 

pai de exemplu eu vreau de la zzound ceva,poti sa-mi aduci si care e comisionu??

Link to comment
Share on other sites

Guest x_pert18marius

Salutare!Intr-adevar am luat un DSP2024 care sa il folosesc in bucla de efecte a unor amplificatoare.Niste amici de-ai mei si-au luat 2 chitari (bass+chitara :) )si m-au bagat si pe mine la un loc cu ei.De asta s-a ocupat o firma din Bucuresti.Nu stiu prea multe dar daca intereseaza pe cineva o sa il indrum.

 

 

overdrive mane stiu si eu de firma care importa de la zzound insa n-am fost niciodata acolo firma se num ceva de genu AMEROn parca,insa cu ce vreau eu sa ma lamuresti este cat ai platit??In functie de ce,eu am auzit ca firma ia bani la kg,este adevarat??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.