www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Netbus Si Netstat


Guest szekely

Recommended Posts

am niste intrebari ...

 

cum folosesc netbusu ?? adica incerc sa il deschid si se duce :) ... ce pot s fac ... adica sa se intample asa cum scrie pe net ¿???

 

si netstatu ... vreau sa stiu un ip ... cum stiu care e ??? adica apar multe plz ...

Link to comment
Share on other sites

am niste intrebari ...

 

cum folosesc netbusu ?? adica incerc sa il deschid si se duce :) ... ce pot s fac ... adica sa se intample asa cum scrie pe net ¿???

 

si netstatu ... vreau sa stiu un ip ... cum stiu care e ??? adica apar multe plz ...

 

Start-->Programs---->Accessiories---->Command Com.....>"netstat"

 

altceva nu am incercat ./...dar daca ai un IP scrii : tracert IP

si va reface calea pe unde vine.

 

In rest i-ti dau un "citat" de pe un alt forum:

 

".i dont think u'll find the answer here or in another forum alike, because hack isnst supported "

 

Asa ca daca gasesti /vezi afisat IP-ul tau intr-o pagina inseamna ca esti "hacuit" ilegal si poti sa faci reclamatie la administratorii forumului daca te deranjeaza si presupui ca poate cauta prin datele tale din PC.

Link to comment
Share on other sites

Start-->Programs---->Accessiories---->Command Com.....>"netstat"

 

altceva nu am incercat ./...dar daca ai un IP scrii : tracert IP

si va reface calea pe unde vine.

 

In rest i-ti dau un "citat" de pe un alt forum:

 

".i dont think u'll find the answer here or in another forum alike, because hack isnst supported "

 

Asa ca daca gasesti /vezi afisat IP-ul tau intr-o pagina inseamna ca esti "hacuit" ilegal si poti sa faci reclamatie la administratorii forumului daca te deranjeaza si presupui ca poate cauta prin datele tale din PC.

 

pe mine ma intereseaza cum sa aflu ip-ul respectiv ...

adica am vb cu cineva ... atunci exista o conexiune cu pcul respectiv ( din cate am observat conexiunea se face cu alt server care banuiesc e alu msn) nah ... ii trimit un fisier .... ca sa fie conexiune directa ... ma uit la netstat ... da cum aflu care este ???

 

si netbus ... deja numa cand deschid folderul ... dispare si netbus.exe si patchu ... nah ce de facut ?

 

eiis si nam de gand sa hacuiesc pe nimeni ... e strict educational ...

Link to comment
Share on other sites

Bun .... cu netbus am rezolvat singur.... multumesc de reply olgutza34 ... idea este ca vrea sa aflu cum sa fac fara sa intreb ... nu cred ca o sa imi fie vreodata folositor,,, da ce stiu este ca nu mor pana sa nu aflu ... tiam dat add sa vb pe mess ... plzz ajutama .... orice informatii... sau macar pasiii ... daca miai spune si ceva lucruri mai importante despre cum trebuie sa fac cea ce trebuie sa fac plzz. !!!!

Link to comment
Share on other sites

am citit ca daca trimiti ceva ... orice ... sa ocupe peste 1024kb la persoana cu care vb conexiune este directa atunci ... si in teorie pot sa o alfu cu netstat ... este asta adevarat ¿???

 

inca un lucru ... folosesc si msn de la hotmail... si ala (la fel ca toate) foloseste diferite porturi pentru diferite sarcini ... si cica la mesajerie normala... adica numa ca sa vb foloseste portul 1863 ... atunci dau netstat -n sau netstat -a si mior iesit cateva conexiuni in portul respectiv ... insa io vb cu o singura persoana ... si acolo mior iesit 2 ip-uri ff asemanatoare , amandoua in portul 1863 , cum este posibil ¿¿¿ si mio iesit si cea ce eu cred ca e ip de la serverul de msn ... insa daca functioneaza ca un proxy cum este posibil sa fii vazut atunci conexiunile alea de care am vb ????

 

si stiti ceva backdors bune si eficiente ce sa nu le prinda un antivirus asa usor ¿¿¿ adica netbus e expirat.... ca sa il trimit trebuie encriptat sa nu il recunoasca msn si dupa aia persoana care il primeste tre sa il decomprime si etc.... si inca si io ca sa il folosesc tre sa dezactivez kaspersky ca e catalogat ca troyan backdoor...

 

apropo olgutza34 tu faci ceva curs ??? am cautat numele alea pe google si pare ceva scoala ... in fine ... daca ai ceva material in format electronic sau stii unde pot sa gasesc material calitativ adica nu cioturi de informatii (De cele mai multe ori dupa ce citesc ceva pe forumuri am mai multe intrebari decat aveam inainte sa intreb :)) in fine ... unde eram ?? a da ... deci daca ai ceva material sau stii unde este ... imi poti face favoara cand ai timp sa postezi un link .... sau orice ... si va rog ... nu imi dati linkuri de wikipedia !!! vreau sa aprofundez ...

Link to comment
Share on other sites

am citit ca daca trimiti ceva ... orice ... sa ocupe peste 1024kb la persoana cu care vb conexiune este directa atunci ... si in teorie pot sa o alfu cu netstat ... este asta adevarat ¿???

 

inca un lucru ... folosesc si msn de la hotmail... si ala (la fel ca toate) foloseste diferite porturi pentru diferite sarcini ... si cica la mesajerie normala... adica numa ca sa vb foloseste portul 1863 ... atunci dau netstat -n sau netstat -a si mior iesit cateva conexiuni in portul respectiv ... insa io vb cu o singura persoana ... si acolo mior iesit 2 ip-uri ff asemanatoare , amandoua in portul 1863 , cum este posibil ¿¿¿ si mio iesit si cea ce eu cred ca e ip de la serverul de msn ... insa daca functioneaza ca un proxy cum este posibil sa fii vazut atunci conexiunile alea de care am vb ????

 

si stiti ceva backdors bune si eficiente ce sa nu le prinda un antivirus asa usor ¿¿¿ adica netbus e expirat.... ca sa il trimit trebuie encriptat sa nu il recunoasca msn si dupa aia persoana care il primeste tre sa il decomprime si etc.... si inca si io ca sa il folosesc tre sa dezactivez kaspersky ca e catalogat ca troyan backdoor...

 

apropo olgutza34 tu faci ceva curs ??? am cautat numele alea pe google si pare ceva scoala ... in fine ... daca ai ceva material in format electronic sau stii unde pot sa gasesc material calitativ adica nu cioturi de informatii (De cele mai multe ori dupa ce citesc ceva pe forumuri am mai multe intrebari decat aveam inainte sa intreb :)) in fine ... unde eram ?? a da ... deci daca ai ceva material sau stii unde este ... imi poti face favoara cand ai timp sa postezi un link .... sau orice ... si va rog ... nu imi dati linkuri de wikipedia !!! vreau sa aprofundez ...

 

Nu stiu la MSN, dar depinde de transfer, daca se face peer to peer sau nu. Skype, de exemplu, am impresia ca transmite direct. S-ar putea MSN sa transmita P2P cand trimiti ceva mai mare de 1024kb. Serviciile gen DC++, ODC, uTorrent, etc sunt toate P2P, ba chiar iti afiseaza IP-iruile.

 

Cat despre back doors si alte jucarii, opinia mea este ca vorbesti prea liber despre ceva ilegal pe un forum public de chitaristi, dar cum e legea in Romania, nu cred ca deranjeaza pe cineva. Daca vrei sa studiezi hacking eu iti sugerez mai intai sa pui in balanta problemele etice, si daca tot vrei sa te apuci de black hat, atunci:

 

www.blackhatworld.com/blackhat-seo/

www.hackthissite.org/

 

"This is very dark stuff, very dark indeed." :)

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.