www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert De Blues In Big Mamou


BogdanGuitar
 Share

Recommended Posts

Daca totul decurge normal - si sper sa nu se intample nimic care sa schimbe ceva, va fi un concert de blues in Big Mamou cu "Trupa lu Bogdan" din Bistrita, pe data de 12 martie 2006.Speram sa veniti in numar cat mai mare. Genul este Texas Blues, cu usoare influente din alte genuri pe alocuri.

Link to comment
Share on other sites

Poate e mult spus Texas Blues, dar intr-acolo se indreapta. Va asteptam cu drag si cunoscand obiceiurile din Big Mamou,nu excludem un jam session dupa concert. Chiar in timpul concertului, de ce nu, feel free to improvise, that`s blues all about.

cred ca venim si noi, muzicantii de la teamsters blues band...va asteptam cu nerabdare, anyway, si cu mare smanes :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Reinnoiesc invitatia, pentru amatorii de blues cat si pentru cei de jam session, va asteptam cu mare drag. Ne vedem in Big Mamou, duminica (12.03.2006) seara, showul o sa inceapa la ora 21.

 

 

De fapt, sa veniti un pic mai repede, care veniti, pe la 20.00 daca vreti sa prindeti locuri. (stiti voi... nu trebuie sa va mai spun)

Link to comment
Share on other sites

A iesit bine, public putin, dar inimos si avizat. A iesit si cu jam session, ne-am simtit minunat. Tin sa multumesc in mod expres intregii echipei de la Big Mamou care ne-a ajutat ff mult - super oameni, lui Carramba,Tzetze si Tzetze mic de la Teamsters, Larry de la Ride on Band, baietilor mei din trupa fara de care nimic n-ar fi fost posibil (Doru, Flaviu, Dabija) si tuturor celor prezenti. O sa revenim cu siguranta in Big Mamou.

Link to comment
Share on other sites

Suntem programati pe data de 5 mai in Big Mamou, dar cum Bistrita e departe si transportul scump... adevarul e ca ti-a fost frica sa nu te rugam sa canti cu noi la clape!!!!!!!!!!! Mai ales ca ne-a ajutat Larry de la Ride on Band cu un pic de clapa si era clapa acolo pe scena, nu ai fi avut nici o scuza!!!!! Cred k ai "mirosit" pericolul!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.