www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Evaluare Chitara


Shreder_DT
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Posed un Ibanez RG550 made in Japan, floyd licensed, doza neck: Dimarzio Paf Joe, Bridge: Dimarzio Paf pro.

Griful prezinta semne de uzura, dar nu influenteaza cu nimic sunetul. O am de aproximativ 7 ani.

Nedumerirea mea este ca as vrea sa incerc si alte chitari si nu stiu cam cu cat as putea sa o vand. Nu am mai vazut pe forum acest model de vanzare, fiind mai rar si va cer parearea asupra unui pret corect :).

 

Astept reply-uri,

Mersi.

post-3224-1252055478_thumb.jpg

post-3224-1252055499_thumb.jpg

post-3224-1252055522_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

plus ca se vinde greu cam orice acum... si daca nu ai nimic de pus pe langa banii pe care-i iei pe chitara (oricum s-ar putea sa nu iei atat cat iti doresti sau cat valoreaza) o sa ramai apoi cu ceva mai prost calitativ...

 

daca-i doar GAS-ul de vina... ia-ti o pedala ceva... sau o chitara aiurea :)

Link to comment
Share on other sites

In jur de 350 de euro, asta pt. ca are pickup-uri bune. Daca ai de gand sa pui inapoi pickup-urile originale, in jur de 250-300 euro. Am cumparat 3 550-uri ca noi la 350 euro, a ta pare destul de traita ...

 

Totusi, chitarile le-am cumparat in Italia, deci probabil ai putea sa ceri ceva mai mult vazand ca in Romania nu prea se gasesc.

Link to comment
Share on other sites

In jur de 350 de euro, asta pt. ca are pickup-uri bune. Daca ai de gand sa pui inapoi pickup-urile originale, in jur de 250-300 euro. Am cumparat 3 550-uri ca noi la 350 euro, a ta pare destul de traita ...

 

Totusi, chitarile le-am cumparat in Italia, deci probabil ai putea sa ceri ceva mai mult vazand ca in Romania nu prea se gasesc.

 

cam asa ceva

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.