www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Grg121-ex


Razvan1993
 Share

Recommended Posts

Salut, as dori sa-mi cumpar o chitara electrica si am ramas la aceasta Ibanez GRG121-EX, link : http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1892 , deoarece in descriere scrie ca e buna pentru cantaretii de metal. In fine, as dori sa aud cateva pareri, deoarece pe sit la Ibanez nu apare aceasta chitara, la mcmusic scrie ca e un model din 2009. Dispun de 900 lei pentru chitara poate exista alternative. Citisem pe forum cum ca seria GRG au gaturile prost facute :) . Aa, ce am uitat sa intreb :) : exista vreo chitara cam la acelasi pret care sa se auda bine pe un british distortion sa-i zic asa ( adica gen Radiohead ) si sa mearga si pe metal? Multumesc :)

Edited by Razvan1993
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am avut eu Ibanez GRG 270B si iti spun sincer ca nu isi merita banii... pe langa faptul ca suna cum suna [daca esti incepator sa zicem ca la sunet ar fi acceptabila], se si dezacorda extrem de repede [fara sa folosesc deloc floyd-ul]. Am vandut-o si imi pare bine :). Nu stiu daca toate GRG-urile sunt la fel dar cred ca sunt alternative mai bune. Ai putea sa mergi la ei si sa probezi, e cel mai sigur.

Link to comment
Share on other sites

ha ha, ca toate din seria GIO, dupa 2 flageolete a plecat cu un semiton in jos, sunt proaste si scumpe, mai bine iti iei squire.

Am avut eu Ibanez GRG 270B si iti spun sincer ca nu isi merita banii... pe langa faptul ca suna cum suna [daca esti incepator sa zicem ca la sunet ar fi acceptabila], se si dezacorda extrem de repede [fara sa folosesc deloc floyd-ul]. Am vandut-o si imi pare bine :) . Nu stiu daca toate GRG-urile sunt la fel dar cred ca sunt alternative mai bune. Ai putea sa mergi la ei si sa probezi, e cel mai sigur.
Link to comment
Share on other sites

ha ha, ca toate din seria GIO, dupa 2 flageolete a plecat cu un semiton in jos, sunt proaste si scumpe, mai bine iti iei squire.

 

Din contra omul vrea chitara pt british distortion si metall el nu vrea pt clean.iar am avut eu squier alea sunt dacii:)) ibanezul e mai bun decat un squier.

Ps:vand eu un grg 270 gio la 800 de ron discutabil cu tot cu strapp original ibanez suport de pene poate si o husa.

Link to comment
Share on other sites

Atunci spune-mi cum poti canta ceva daca dupa cateva zdranganeli se dezacordeaza :)

Din contra omul vrea chitara pt british distortion si metall el nu vrea pt clean.iar am avut eu squier alea sunt dacii:)) ibanezul e mai bun decat un squier.

Ps:vand eu un grg 270 gio la 800 de ron discutabil cu tot cu strapp original ibanez suport de pene poate si o husa.

Link to comment
Share on other sites

Mm, merci pt. sfaturi :) . Cred ca am sa ma duc la ei in magazin sa probez niste chitari dar am sa-i rog frumos sa ma lase sa probez pe un anumit amp si procesor caci cand am fost la guitarshop in Bucuresti mi-a testat un LTD si un Jackson pe un amp Fender foarte scump si ma chinuiam sa fac o comparatie ! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.