www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Festivalul Top T Buzau 11-13 Mai 2006


Guest strainul
 Share

Recommended Posts

Guest strainul

Festivalul top t Buzau a ajuns la editia a 22-a (11 – 13 mai 2006), care-si propune sa ii stabilizeze pozitia de festival european.Top t este cel mai longeviv festival rock din Romania, cel mai puternic, zic unii, cel mai serios si bine organizat, zic altii, oricum unul dintre marile repere ale rockului romanesc, spunem noi. La Buzau au cintat aproape toate marile nume din ultimii 25 de ani ai rockului nostru, la Buzau au venit sa cinte si sa se afirme cele mai necunoscute nume din underground, la Buzau s-au lansat sau au obtinut primele premii nume ajunse celebre in underground - IMPACT, FLOARE ALBASTRA, SURVOLAJ, QUO VADIS, CANGREN, FORCEPS, KRATOS, PSYCHOSYMPHONY, DEFECT, IMPLANT PENTRU REFUZ, GOD, DIRTY SHIRT, ACVILA, AIM, etc.

 

S-a lansat pagina www.topt.ro

Link to comment
Share on other sites

Da, Top T a insemnat mult in viata mea.

 

A insemnat lansarea noastra ca trupa, a insemnat prietenii ce vor dura vesnic, a insemnat o echipa de oameni extraordinari si sufletisti, a insemnat distractie, a insemnat placerea de a canta in fata celui mai grozav public pe care mi l-am putut imagina vreodata.

 

Pentru toate acestea sunt recunoscator si va multumesc din suflet.

 

Toni Dijmarescu (Screaming Heads)

Link to comment
Share on other sites

Buzau Kicks Ass! Imi amintesc cu placere de Top T´95, ´96, ´97. Apoi in 2003 am fost alaturi de Celelalte Cuvinte ca spectator ca sa zic asa.

 

Respectele mele tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Guest strainul

straine, ai un nume? presupun ca esti buzoian, iar buzoieni suntem cam putini pe aici, din cate am observat.

 

in rest, sper sa ajung si eu anul asta la top, ca anul trecut n-am reusit si mi-a parut rau.

 

pai nea johny ... nu mai cunosti lumea :) ..... mdea is io bre ...cosmo !!!!

 

Yeah abia astept Topul de anu asta !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.