www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Youth Manea Fest


Guest achimarian

Recommended Posts

Guest achimarian

dude, dk ti se intampla si tie sa fi dat afara de pe scena ca a venit gutza sa cante? te rog frumos, krd ca am injurat prea putin.

Link to comment
Share on other sites

V-ati inscris la asta http://www.festivalultineretii.ro/2009/index.htm si tot voi va plangeti? :) Toate detaliile pentru o reteta de esec le gasesti pe pagina festivalului. Voi ati fost naivi si habarnisti. E vina voastra pentru tot ce ati patit. Trebuia sa aveti un impresar, un contract semnat etc.

 

Ati scris pe blog 9.Nici macar banii de drum promisi nu i-am vazut. Pe site scrie clar la obligațiile participanților: 5. Cheltuielile de transport ºi cazare ocazionate de participarea la concurs cad în sarcina participanților. Organizatorii pot intermedia, la cerere ºi în funcție de posibilitãțile concrete, cazãri la Costineºti la prețuri preferențiale pentru participanți E numai vina voastra ca va incredeti in promisiuni.

 

Ceea ce ati publicat pe blogul RO-ck Subteran in numele trupei Conflict Mental va dauna imaginii trupei respective si nu organizatorilor. Invatati din greseli si mergeti mai departe. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

  am lucrat acolo, si stieu bine what happened. The contracts (new ones) were promised for each band but never delivered. Second, the contest never happened. And a million other things you can't imagine did. 

 

   The 'festival' is a 'concert' for "viorel stoica"s 'gay' son who happens to try and sing. 

 

(I couldn't reply cause I didnt have a computer for awhile.)

 

   

 

V-ati inscris la asta http://www.festivalultineretii.ro/2009/index.htm si tot voi va plangeti? :) Toate detaliile pentru o reteta de esec le gasesti pe pagina festivalului. Voi ati fost naivi si habarnisti. E vina voastra pentru tot ce ati patit. Trebuia sa aveti un impresar, un contract semnat etc.

 

Ati scris pe blog 9.Nici macar banii de drum promisi nu i-am vazut. Pe site scrie clar la obligațiile participanților: 5. Cheltuielile de transport ºi cazare ocazionate de participarea la concurs cad în sarcina participanților. Organizatorii pot intermedia, la cerere ºi în funcție de posibilitãțile concrete, cazãri la Costineºti la prețuri preferențiale pentru participanți E numai vina voastra ca va incredeti in promisiuni.

 

Ceea ce ati publicat pe blogul RO-ck Subteran in numele trupei Conflict Mental va dauna imaginii trupei respective si nu organizatorilor. Invatati din greseli si mergeti mai departe. :)

    now you can kindly be quiet :)

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa discutam lasa deoparte semi-engleza si incearca sa argumentezi in limba romana. :)

  how bout I smack you and your mom with my AMERICAN PASSPORT and you give a deep bj.

 

 

bloody ignorant lazy immature racist twát.

Link to comment
Share on other sites

  how bout I smack you and your mom with my AMERICAN PASSPORT and you give a deep bj.

 

 

bloody ignorant lazy immature racist twát.

 

poate ca "viorel stoica"s 'gay' son nu e singurul gay de aici ... si stiu ca te refereai la vesel ... ai si tu macar 14 ani ? ca altfel nu se explica

 

si daca vrei te asteptam la aeroport sa vezi ce o sa facem noi cu ( da fapt pe ) pasaportul tau american ,

Link to comment
Share on other sites

hahahaha

din nou pe rgc - site-ul nr 1 cand vrei sa razi copios :)

 

mi-a placut faza cu asteptatu la aeroport

+ 1 :) ...mare nesimtit omul asta cu pasaport :) D-nu Cosu e normal asa post pestritz???

 

poate ca "viorel stoica"s 'gay' son nu e singurul gay de aici ... si stiu ca te refereai la vesel ... ai si tu macar 14 ani ? ca altfel nu se explica

 

si daca vrei te asteptam la aeroport sa vezi ce o sa facem noi cu ( da fapt pe ) pasaportul tau american ,

Edited by PaulMV1
Link to comment
Share on other sites

Engleza lui de cartier e mai buna decat engleza mea de cartier de asta sunt sigur. Dar... e engleza de cartier, totusi.

 

Apoi e engleza Americana si America nu mai prea are succes. Uita-te si tu cata lume se mai intereseaza de loteria vizelor sau alt fel de vize pt state. Aproape nimeni.

 

In plus trend-ul anti-USA a cuprins multa lume EDUCATA din Europa. Ma refer aici la oameni care au studii grele, serioase si care au posibilitati sa plece oricand in State si nu o fac. Prefera o tara din Europa.

 

Am un prieten care a avut oferta de la o firma din state pt un post de arhitect si a preferat o oferta din Elvetia.

 

America ... give me a break.

 

 

:) Si cand o sa se termine curentu asta incredibil de tampit anti-american, ce-or sa faca prietenii astia a tai? Or sa stea tot in Europa, pentru ca-n America nu rezista. Asta-i adevaru trist, e simplu sa vorbim toti din spatele monitoarelor. Duceti-va frate in Cuba si protestati acolo impotriva regimului sau in Iran, sa facem atunci "pissing contest". Cu biciu' si zaharelu era o vorba, dar noi n-am prea vazut biciu si dupa 20 de ani de conditii jalnice si standarde sub-umane ne trezim vorbind impotriva celei mai puternice tari din lume. Hai sa ne trezim mai bine la realitate si sa ne vedem de-ale noastre, ca inca avem multe de rezolvat.

Link to comment
Share on other sites

Guest achimarian

hai sa punem treburile la punct.

 

1. americanii sunt prosti...pentru ca sunt! ex: rednecksii, bush, petrol, au avut sclavi pana mai incoace, au ceva cu alte popoare care se stabilesc in sua(de parca ei nu ar fi formati asa) si lista continua.

2.dude, sweet "dude, where's my car?".... hello!!

3. pasaport de america nu inseamna nimic, dk fluturai o diploma de havard, era ceva.

4. faza cu engleza merge sa fraieresti emoistele de 14 ani de la tine din cartier, suntem muzicieni batrani iesiti prin lume, impresioneza-ne cu o islandeza.

5. am vb acum o luna cu "dude" la telefon, vb f bine romana(termina in puii mei, nu ne impresioneaza)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.