www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[servicii] Inchiriez Sala De Repetitii Bucuresti Casa Scanteii


iuli_sidefx
 Share

Recommended Posts

Sala are 22 mp si se afla in interiorul casei scanteii (Casa Presei Libere). In maxim o saptamana termin toata izolatia fonica, iar sala se va deschide in 2 saptamani(sau mai putin).

 

Dotarea salii:

 

tobe Tama Imperial Star cu set cinele Meinl

amplificator chitara: Marshall MG100DFX- 100W

amp. bass: Ibanez SWX100

voce: mixer 10 canale

boxa activa Behringer 250W

3 microfoane shure

 

SALA VA FI DOTATA CU AER CONDITIONAT si cu suport pentru clape si cablurile necesare pentru conectarea la mixer

 

 

 

 

MENTIONEZ CA ABSOLUT TOT ECHIPAMENTUL VA FI NOU !!!

 

pentru cei care au intrebari suplimentare ma puteti contacta la 0727341100 sau mail iuli_sidefx@yahoo.com sau aici pe forum

 

 

incerc sa pun poze cu sala cat mai curand

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

gata am terminat!! luni ma duc sa iau ultimele chestii. AM ADAUGAT SI AM SCHIMBAT CATE CEVA

 

 

TOBE TAMA IMPERIAL STAR CU SET MEINL

amplificator chitara MARSHALL 100w - 2X12"

amplificator chitara IBANEZ 150w - 2X12"

amplificator bass IBANEZ 100w

voce: BOXA ACTIVA SAMSON 500W - 2X15"

mixer 10 canale

3 MICROFOANE DE CONCERT SHURE

 

 

 

DUPA CUM AM SPUS SI MAI SUS PRIMA REPETITIE E GRATIS!!!!!! SUNATI LA 0727341100 PENTRU REZERVARI (sala se afla chiar in Casa Presei Libere)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Eu repet in sala asta de aproape doua luni si imi place. Cred ca e visul tobarilor, ca are si cinele si pedala si premier "default" :)

Cat despre camere, mi se pare un lucru excelent, adica daca dispare ceva din sala, sau se strica ceva, stii exact cine a fost fara ghici-ghici si eu-nu-am-fost.

(Din pacate si printre muzicieni exista oameni si oameni).

 

Daca nu ma insel, mai sunt locuri goale in orar, asa ca sunati cu incredere :) (imi cer scuze daca intre timp se ocupa si nu face nimeni update la post).

Edited by robinfinity
Link to comment
Share on other sites

Eu repet in sala asta de aproape doua luni si imi place. Cred ca e visul tobarilor, ca are si cinele si pedala si premier "default" :)

Cat despre camere, mi se pare un lucru excelent, adica daca dispare ceva din sala, sau se strica ceva, stii exact cine a fost fara ghici-ghici si eu-nu-am-fost.

(Din pacate si printre muzicieni exista oameni si oameni).

 

Daca nu ma insel, mai sunt locuri goale in orar, asa ca sunati cu incredere :) (imi cer scuze daca intre timp se ocupa si nu face nimeni update la post).

 

multumesc pentru post

 

Locuri libere mai sunt destule asa ca puteti suna pentru programare

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest falfaila9
Eu repet in sala asta de aproape doua luni si imi place. Cred ca e visul tobarilor, ca are si cinele si pedala si premier "default" :)

Cat despre camere, mi se pare un lucru excelent, adica daca dispare ceva din sala, sau se strica ceva, stii exact cine a fost fara ghici-ghici si eu-nu-am-fost.

(Din pacate si printre muzicieni exista oameni si oameni).

 

Daca nu ma insel, mai sunt locuri goale in orar, asa ca sunati cu incredere :) (imi cer scuze daca intre timp se ocupa si nu face nimeni update la post).

 

Adevarat vorbesti! sala este foarte foarte misto, si in definitiv este cel mai bun pret din bucuresti cu echipament foarte tare!

RECOMAND

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

EVITATI ACEASTA SALA!!!!

 

Saptamana aceasta, luni cred, am facut rezervarea telefonica pentru astazi la ora 18.30. Pinguinul care raspunde la telefon mi-a zis ca e ok. ca in intervalul de 3 ore in care vroiam eu nu avea pe nimeni. Bun. Am mobilizat toti cei 5 care trebuiau sa vina. Totul in regula. Ma suna marti pinguinul cu sala sa ma intrebe daca nu am putea face alta data ca ar fi o trupa care are nevoie de sala. I-am spus ca, din pacate, e singura zi in care putem noi si ca ramane asa cum am vorbit. Mi-a transmis ca e-n regula si ca rezervarea noastra ramane in picioare. Astazi la 18.20 am ajuns la sala toti, si acolo am vazut ca sala era ocupata. Cum inca nu era ora, am asteptat sa se faca 18.30. Intre timp l-am sunat sa vina. Foarte volubil mi-a zis ca o sa vina imediat cineva sa ne dea voie in sala. Pe la fara 20 l-am mai sunat odata si s-a aratat mirat ca nu venise nimeni. Pe scurt dupa inca vreo cateva minute a venit un personaj care nu se hotara sa se apropie de noi si cand in sfarsit a venit asa usor speriat ne-a spus ca e cam incurcata treaba ca cei din sala vor sta acolo pana la 20.30. L-am sunat pe pinguin sa vada daca e adevarat. Mi-a confirmat si a incercat sa-mi de nu stiu ce ore bonus sau alte tampenii d-astea. Evident ca nu m-au interesat toate tampeniile lui, cel mai nasol fiind ca ne-am mobilizat 5 oameni cu servicii cu alte treburi de rezolvat ca sa batem tot orasul pana in Casa Presei si acolo sa dam de situatia de mai sus. Am mai fost si in alte sali si am vazut cum se-ntampla. Nici pe departe sala asta nu-i nemaipomenit de dotata sunt altele si mai dotate si la aceeiasi bani. Adica 15 lei pe ora e intr-adevar rezonabil dar sunt multe sali ,mai bine dotate, cu pretul asta. Eu am mai auzit de la cativa ca s-a intmplat sa incurce programarile dar am zis ca e si vina celor care inchiriau sala ca nu se asigurau ca totul e ok. Acum , dupa ce am vorbit de 4 (patru) ori cu pinguinul si mi-a confirmat rezervarea, inteleg ca orice ai face e foarte posibil sa te trezesti ca bati drumul degeaba pana acolo. Asadar, sfatul meu este ca aceasta sala trebuie evitata caci altfel pinguinul are senzatia ca face mari afaceri si ca e si foarte bun! Evitati-o sau patiti ca noi astazi.!

Daca as folosi limbajul care imi vine, precis moderatorii mi-a da ban, dar parca si modul dragut in care am scris mai sus nu se potriveste. Sa fiu foarte clar, sunt un car de nervi si as folosi toate injuraturile pe care le cunosc despre pinguinul asta cu sala. Va rog pe voi sa va imaginati aceste injuraturi si sa le folositi in locul meu. Inca odata, EVITATI ACEASTA SALA!!!! Nu merita! Sau daca nu va intereseaza ca isi bate unul joc de voi atunci nu luati in seama acest sfat. Cautati alte sali, sunt destule si mult mai bune!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Me like !

 

E foarte tare sala, recomand oricui. Parerea mea: sala asta are cel mai bun atu: NU are preturi de neam prost (cum am mai fost pe la unele sali, unde plateam 25 ron si aveam tobe de carton si cinei facuti din tigla de acoperis, amplificatoare care horcaiau si te mai si sufoci pt ca nu ai aer)

 

Sala asta e impecabila, ai aer conditionat si omul care se ocupa de ea este jos palaria (tin sa mentionez ca odata mi-am uitat un cablu la sala, omul m-i l-a inapoiat intact).

 

UP si din partea mea! :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu m-am lămurit: o evităm sau o frecventăm? :lol:

 

Dacă tot aveți camere de filmat pe acolo, când vedem și poze din sală? :D

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.