www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Acoustics: Ibanez V70 Vs. Fender Cd60


Guest cristina rus
 Share

Recommended Posts

Guest cristina rus

maine merg in targu mures sa-mi iau una din chitarile astea..

daca ati fi in locul meu..pe care ati alege-o? :)

Link to comment
Share on other sites

maine merg in targu mures sa-mi iau una din chitarile astea..

daca ati fi in locul meu..pe care ati alege-o? :)

Ce nu prea inteleg eu , este: vad ca ai trupa, asta ar insemna ca deja macar cantzi la chitara, daca cantzi deja la chitara chiar aveai nevoie de un sfat la ce chitara de incepatoare sa-tzi cumperi? asta este legat si de altzii care ishi scriu la avatar cate 2-3 trupe in care activeaza si pun nishte intrebari de ageamii din care reese ca nu au pus mana pe nici o chitara. Oricum la orice nivel chitara te duci , o incerci si care-tzi place o iei, nu are nimeni ce sfat sa-tzi dea decat eventual daca esti incepator si vreai sa iei o chitara scumpa la mana a 2-a, atunci daca ca nu cumva sa-tzi vanda un om bun la suflet un ***** la un mega pretz.

Link to comment
Share on other sites

Am avut Fender CD 60 CE. Ce pot sa zic suna bine, insa griful nu e asa indemanos.

Am pus mana si pe un Ibanez V 70 si mi-a placut mai mult, are griful mai ingust, e mai usor de cantat pe ea.

Banuiesc ca vrei doar varianta acustica si nu electro-acustica. La Fender, pe amplificare corzile subtiri suna cam slab.

Eu as alege Ibanezul, dar e doar parearea mea.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.