www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

De Ce Unii Chitaristi Se Feresc De Rgc?


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

ma

multi parasesc comunitatea din cauza "zeilor" de aici

eu m-am inscris aici in 12-May 08 pentru ca am avut nevoie de ajutor

vad sectia pentru incepatori intru si pun intrebare la care mi se raspunde cu:

 

Eu ma intreb.

1 varsta ciorap-ului

2 cat sunt de serioase posturile sale?

Mi-e teama sa nu se tina cineva de poante, daca nu e cam grav.

 

vinde vaca si ia-ti prof de chitara (aka lautar spus pe taraneste :) )

 

Ciorapule... carligele alea sunt ca sa agati kitara de vaca cand o duci la pascut :)

 

esti sigur ca vrei sa canti la chitara?am mai avut un "coleg" pe forum care dupa ce a cumparat o groaza de scule bune cu foarte multi bani,dupa doua,trei zile a vandut pe nimica,acum vrea sa cante la clape.mai ai doua zile , sau pune chitara la vanzare

 

 

acuma pe bune

incepatorii vin sa invete chestii noi daca si "zeii chitarilor" il iau peste picior

din moment ce e forum e evident ca intrebarile se repeta si decat sa scrie 50 de persoane da search mai bine ar raspunde una si totul ar fi in regula

daca era un site cu informatii toata lumea era fericita ca nu punea nimeni intrebari dadea search si gasea ce cauta dar cum asta e forum oamenii vor lamuriri suplimentare si dupa o luna de stat pe forum aici am realizat ca nu aici trebuie sa caut ca aici is oameni "prea plini de ei"

ba eu cant la chitara de 2 ANI tu acuma ti-ai luat chitara? hai pa nu am ce discuta cu tine

pe principiu asta unu care canta de 3 ani nu are ce discuta cu tine care canti de 2 sau unu care canta de 13 ani nu are ce discuta cu unu care canta de 10 ani pentru ca ii e inferior

deci daca vrea unu mai experimentat sa vina pe forum si vede cum luati incepatorii peste picior o sa isi dea seama ca nu are ce cauta intre oameni de astia si evident nu se inscrie, iar incepatorii care se inscriu stau o luna si pleaca ca vad ca nu rezolva nimic pe forumu asta

eu am plecat dupa o luna dar m-am intors sa vand aici chestii de ale mele

 

 

oamenii vin aici sa discute cu altii nu sa citeasca niste sfaturi care le gasesc pe situri aiurea

DE AIA E FORUM SA DISCUTE

Edited by ciorap
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

De ce unii se feresc de forum?

Pentru ca prefera sa studieze decat sa vorbeasca toate prostiile pe aici, forumistii sunt oameni cu mult timp liber ... asa ca mine :)

Link to comment
Share on other sites

in 20 de zile ai o medie de 1.5 posturi pe zi... :) nu prea ai ce face in vacanta, este?

 

Am media asta imensa de posturi pentru ca ma bag in discutii fara sens ca asta, si in plus ma stradui sa-mi intretin si un thread al meu. Bineinteles, daca va avea un admin bunavointa sa imi stearga threadul nu pot fi decat fericit ca nu mai am motive sa postez.

Link to comment
Share on other sites

Pareri ultra personale:

 

- pt incepatori raspunsuri neserioase, indiferent de ceea ce intreaba;

- "zeii" uita ca si ei au fost candva "habarnisti", ca au cantat pe scule vai de mama lor, samd;

- ca nu poti sa te ca.. si sa te pi.. in gusturile omului, si ca daca intreaba cineva ceva despre Slipknot sau Linkin Park sa ii se raspunda civilizat si cat mai constructiv cu putinta, si mai ales despre formatiile in cauza; cui nu ii place sau convine, sa se abtina;

- ca nu intereseaza pe nimeni ca este coleg de forum cu Dan Andrei Aldea sau Rares Totu, decat poate pt faptul ca au facut muzica intr-o perioada cand era foarte greu sa faci asa ceva;personal, cred ca asemenea oameni trebuie respectati mai mult pt tenacitatea cu care au vrut sa faca muzica,in pofida vremurile potrivnice, decat pt calitatea de instrumentisti;

- ca decat sa ascult toata discografia lui Aldea sau Totu, mai bine prefer sa ascult cate o melodie de la Satriani, Vai, Govan, SRV si sunt, parere personala, mai castigat de 1000 de ori, si mai ales sa nu fiu blamat pt treaba asta;

- ca daca imi place metalul sau nu metalul, sau metal rap-ul, si intreb despre asa ceva, sa nu fiul luat in ras;

- ca daca intreb de o chitara de metal sau de Ibanez sau de Schecter, sa nu mi se raspunda cu Gibson sau Fender, ci sa mi se raspunda de ceea ce intreb;

- ca daca cineva deschide un topic despre ceea ce crede el de cuvinta si are pareri personale, indiferent cat de ciudate sunt, sa ii fie respectata parerea;

- daca intreaba cineva cum sa faca sa cante rapid, tehnic, samd, sa nu ii dea raspunsuri "blues-mani", ci de catre cei care sunt in tema, "blues-manii" sa se abtina de la comentarii acide si sa fie civilizati si sa nu inceapa cu tot felul de remarci aiurea despre rapiditate, taste-viteza, samd.

 

Ar fi multe, dar deja consider ca sunt suficiente.

 

Aa.....si inca un lucru. Este deja evident ca si muzical, nu numai economic,Romania este la pamant. Sa nu apara oameni care sa spuna ca avem pe aici sau pe dincolo, sa umflam si sa hiperbolizam ceea ce este pe la noi, cand suntem in realitate vai de capul nostru. Inclusiv varfurile, inclusiv noi cei de pe Rgc.

:)

Edited by lycagon
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.