www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ltd M100fm


spirit
 Share

Recommended Posts

Vreau sa imi cumpar o chitara noua. :) Bugetul e de 1300 RON.

Pana acum mi se pare cea mai buna alegere asta -->

 

LTD M100FM

 

Inainte de a cumpara chitara mai vreu sa aud niste pareri despre ea. In special ma intereseaza gatul, imi place sa fie cat mai subtire.

 

Accept si alte propuneri in gama asta de pret. Doar superstrat explorer si rhoads (nu neaparat jackson) ma intereseaza.

 

Evident imi trebuie chitara pt metale grele :)

Link to comment
Share on other sites

"Agathis" e o specie de confiere din emisfera sudica. Seamana oarecum cu mahonul dar nu e tot aia. E folosit in general pentru chitarele ieftine. Nu e rau dar nici senzational nu e. Din motive necunoscute pe forum circula legenda ca ar fi ceva de care trebuie musai sa te feresti. Personal cred ca e o prostie sa pleci de la premisa asta si d-aia e bine sa pui mana pe chitara inainte de a te pronunta.

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu pot sa probez chitara. Din pacate nu sunt din bucuresti.

 

Ibanez nu am vazut cu gat wizzard II pana in 13 mil.

 

Despre chitarile Cort are cineva niste informatii? Nu prea am auzit despre ele, dar am gasit un site din ungaria unde este la 300 de euro un rr care imi pace foarte mult... --> Cort VX 2V

Stiu ca si asta e din agathis dar am auzit si bune si rele despre lemnul asta, eu sincer nu cred ca e asa groaznic...

Edited by spirit
Link to comment
Share on other sites

agathisul e un fel de brad, fiind conifer, adica lemnul e moale. asta zic unii...sunt sigur ca gasesti ceva mai bun la pretul asta. si cum a mai zis cineva floyd-ul licentiat nu se merita, o sa-ti faca zile negre si o sa fi nevoit sa-l blochezi. mai bine iti iei o string thru body. in fine alegerea iti apartine. succes

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.