www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hello Romania Mp3


Killahead
 Share

Recommended Posts

Le-am povestit colegilor mei din trupa despre rgc.ro si au fost foarte entuziasti.

 

I-a entuziasmat ideea de baza, aceea ca fiecare instrumentist (si vocea e un instrument!) poate sa-si arate tehnica sau compozitiile iar ceilalti membrii il judeca corect si impartial, spunandu-si parerea personala "pe fata" :)

 

Azi am placerea sa vi-l prezint pe LUIGI BURGIO.

El este bassistul si mezinul trupei (are 21 de ani).

Il plac mult Jaco Pastorius, Stu Hamm si Dough Wimbish. adica Groove Monsters cum spune el :)

 

Sper sa va placa solo-ul, l-a facut (improvizat) acum 2 zile special pentru voi si se bucura daca-i spuneti parerea voastra sincera.

 

post-1237-1140275506_thumb.jpg

Luigi_Burgio___Hello_Romania.mp3

Edited by Killahead
Link to comment
Share on other sites

Ciao Luigi !!! ... miiiinchia!!! ... aici fac gestul ala cu mana ... stie el care :)

 

Killahead .. spune-i bass-istului tau ca imi place tare mult ce face acolo ... este chiar jazz ce canta acolo, mici scapari ritmice dar sunt sigur ca daca era si o toba sa-l ajute suna bestial. Am cantat si eu prin Italia putin .. cu toate ca sunt foarte multi care studiaza muzica, sau sunt pasionati de muzica (doamne ce-i mai apuca pe toti cantatul in balcon duminica dimineata ... ) nu sunt chiar multi instrumentisti foarte buni ... cel putin improvizatori ... asa ca ... pentru varsta lui .. trage al naibi de bine. Spune-i sa mai posteze aici improvizatii ... si abia astept sa-i aud si pe ceilalti colegi de trupa ..

Bafta! sau ... Successo !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

dragutz solou , imi place mai mult dupa jumatatea lui ca la inceput mai sunt parti in care ritmu mai are de suferit.. da imi place ce aud oricum si sa mai faca improvizatii sa mai auzim :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare Killahead, frumoasa improvizatia lui Luigi, a suprins din parfumul idolilor sai. Nu am sa pomenesc despre micile stangacii, find vorba de o improvizatie si tinand cont de varsta lui. Canta f bine, mult succes in ceea ce faceti acolo!

 

 

Domnule Manuel Savu, doar faptul in sine ca ati aflat de existenta mea ca muzician ma face sa ma infior.

 

Imi amintesc serile cand asteptam cu sufletul la gura Tele Top-ul domnului Petre Magdin ca sa va vad facand solo-ul de la "Cheama-ma" in camera aceea cu postere, solo pe care si azi il stiu NOTA CU NOTA, ca de altfel multe dintre compozitiile dumneavoastra.

 

Am sa-i transmit lui Luigi ca l-ati incurajat, se va bucura foarte mult.

 

Cu respect, Toni Dijmarescu

Link to comment
Share on other sites

Le-am povestit colegilor mei din trupa despre rgc.ro si au fost foarte entuziasti.

 

I-a entuziasmat ideea de baza, aceea ca fiecare instrumentist (si vocea e un instrument!) poate sa-si arate tehnica sau compozitiile iar ceilalti membrii il judeca corect si impartial, spunandu-si parerea personala "pe fata" :)

 

Azi am placerea sa vi-l prezint pe LUIGI BURGIO.

El este bassistul si mezinul trupei (are 21 de ani).

Il plac mult Jaco Pastorius, Stu Hamm si Dough Wimbish. adica Groove Monsters cum spune el :)

 

Sper sa va placa solo-ul, l-a facut (improvizat) acum 2 zile special pentru voi si se bucura daca-i spuneti parerea voastra sincera.

 

post-1237-1140275506_thumb.jpg

Salutari si din partea mea. Acum l-am ascultat si eu pe Luigi. Le baga bine tipu' :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.