www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplitube


 Share

Recommended Posts

ori nu inteleg eu ori chiar nu inteleg.. :)

 

am scos intai amplitube uno, si dupa ce m-am uitat ceva timp la .dll-urile alea care nu pareau ca au de gand sa sa execute singure, am dat iar o vizita pe http://www.amplitube.com si m-am prins ca trebuie sa scot amplitube live. suna frumos, desi cam putine chestii :)

 

mai tarziu m-am jucat cu nero wave editor si hooopaaa. :( a aparut la efecte directx amplitube. acum.. acolo are peste 60 de preseturi (ca eu nu-s in stare sa imi fac sa sune cum vreau) si vreau sa le folosesc pe alea. doar ca nero wave editor este postprocesor, si eu caut ceva sa sune real-time, cum e amplitube live.. adica, caut ceva care sa sune live cu pluginurile de amplitube..

 

do i make any sense? :)

Edited by izua
Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

another question: de ce a inceput compu' sa se reseteze mai des asa.. brusc.. de cand folosesc chestiile astea pentru prelucrare de sunet? :)

ca fapt divers, acum vreo lună mi se întâmpla şi mie aceeaşi chestie. se reseta brusc doar când foloseam tracktion-ul şi alte programe un pic (doar un pic...) mai pretenţioase, aşa că ziceam că se supraîncălzeşte procesorul. şi în cel mai bun caz chestia asta e în cazul tău, aşa că vezi cum stai cu temperatura procesorului.

 

mie peste ceva timp mi-a crăpat hard-ul, am avut un virus sau ceva de genul ăsta şi a trebuit să îl schimb fiindcă mi-a făcut cam varză hdd-ul.

Link to comment
Share on other sites

Sau folosesti Amplitube Live, dar are mai putine ampuri si efecte.

 

yep, pe ăla îl folosesc, doar că are prea puţine chestii :)

 

ca fapt divers, acum vreo lună mi se întâmpla şi mie aceeaşi chestie. se reseta brusc doar când foloseam tracktion-ul şi alte programe un pic (doar un pic...) mai pretenţioase, aşa că ziceam că se supraîncălzeşte procesorul. şi în cel mai bun caz chestia asta e în cazul tău, aşa că vezi cum stai cu temperatura procesorului.

 

mie peste ceva timp mi-a crăpat hard-ul, am avut un virus sau ceva de genul ăsta şi a trebuit să îl schimb fiindcă mi-a făcut cam varză hdd-ul.

 

am un amd de 800.. :) that sucks, right? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.